Główna » Magda Kumorek poleca nową powieść Diane Chamberlain – „W słusznej sprawie”

Magda Kumorek poleca nową powieść Diane Chamberlain – „W słusznej sprawie”

We współczesnym świecie, gdzie raz po raz wybucha dyskusja o prawie kobiet do aborcji, rzadko myślimy o tych, którym odmawia się prawa do posiadania dzieci. Dlatego najnowsza powieść Diane Chamberlain tak mną wstrząsnęła. Wielu z nas nie ma pojęcia, że jeszcze w drugiej połowie XX wieku istniały programy przymusowej sterylizacji ludzi w „imię dobra publicznego”. W słusznej sprawie to historia zwolenników i ofiar tego procederu, opowieść o ludziach, którzy z całych sił walczą o prawo do szczęścia i decydowania o własnym życiu. To książka, którą po prostu trzeba przeczytać.

Tymi słowami Magdalena Kumorek, aktorka i ambasadorka Klubu KOBIETY TO CZYTAJĄ! poleca powieść „W słusznej sprawie”, najnowszą książkę Diane Chamberlain, która już trafiła do księgarń.

Diane ChamberlainW słusznej sprawie
Mocna dawka emocji, czyli nowa powieść w klubie KOBIETY TO CZYTAJĄ!
Jane jest wykształconą, pełną zapału opiekunką społeczną, która właśnie podjęła swoją pierwszą pracę. Ivy, jej podopieczna, razem z babką i starszą siostrą żyją w skrajnej biedzie. Fatalna sytuacja materialna tej rodziny sprawia, że Jane, zgodnie z obowiązującymi w Karolinie Północnej przepisami, ma doprowadzić do sterylizacji Ivy. Sytuacja się komplikuje, gdy dziewczyna zachodzi w ciążę…
Czy uda jej się zachować przy sobie córeczkę i uchronić ją przed adopcją?Czy komukolwiek wolno ingerować w życie i przyszłość kobiety, nawet niepełnoletniej, jeśli z całego serca pragnie zostać matką? Co dzieje się w sytuacji, gdy problemy finansowe, rasa lub choroba dają „lepszym” prawo do ubezwłasnowolnienia „gorszej” jednostki? Jak dokonać słusznego wyboru między obowiązkiem a własnym sumieniem?

ZOBACZ ZWIASTUN Z UDZIAŁEM MAGDY KUMOREK

(http://www.youtube.com/watch?v=ySS_C1HbYPw)

„W słusznej sprawie” odsłania gorzką prawdę o programie sterylizacji eugenicznej. Idealna powieść dla klubów czytelniczych i wielbicielek Jodi Picoult.
„Library Journal”

Mocna, dająca do myślenia powieść, która z pewnością trafi w gusta fanów Diane Chamberlai czy Jodi Picoult.

„Booklist”

Diane Chamberlain jest wielokrotnie nagradzaną autorką dwudziestu dwóch powieści. Dotychczas nakładem Prószyński i S-ka ukazały się: „Prawo matki”, „Kłamstwa”, „Szansa na życie”, „Tajemnica Noelle”, „Sekretne życie CeeCee Wilkes” i „Zatoka o północy”. Pisarka mieszka w Karolinie Północnej.

Więcej informacji dotyczących książki „W słusznej sprawie” i Klubu KOBIETY TO CZYTAJĄ! znajdziecie na: www.kobietytoczytaja.pl i www.facebook.com/kobietyToCzytaja

W słusznej sprawie_okładka

Podziel się: