Główna » Łowcy ognia – kolejny tom zmagań znakomitej komisarz Malin Fors!

Łowcy ognia – kolejny tom zmagań znakomitej komisarz Malin Fors!

Król nordyckiego kryminału powraca z najnowszą książką! Trzymająca w napięciu, inspirowana czterema żywiołami kontynuacja przygód Malin Fors.
Mons Kallentoft jest obecnie najciekawszym szwedzkim autorem kryminałów. Ponad 3,5 miliona książek sprzedanych na świecie!

Jest noc. Malin Fors stoi jak skamieniała. Nie wie, jak się tu znalazła… Przed nią na ziemi leżą zwęglone zwłoki kobiety. Wczesny wrześniowy poranek, las wciąż jest ciemny, z rejonu przemysłowego pod Linköpingiem unosi się chmura dymu i woń spalenizny – płonie fabryka farb.

Poprzedniego dnia w kontenerze na śmieci znaleziono ciało dziewięcioletniego chłopca. Został zamordowany. Pochodził z rozbitej rodziny, wieczorami często wymykał się sam z domu.

Choć początkowo nic na to nie wskazuje, Malin przeczuwa, że istnieje jakiś związek między tymi sprawami. Coś łączy tego chłopca i tę kobietę. Świat płonie i kto to wie, jak krzyżują się ścieżki ludzi? Jaką logiką kieruje się bezwzględny morderca…

 

 

 

„…wiarygodny obraz dzisiejszej Szwecji w rozsypce. Ale Kallentoft nie jest sztampowym pisarzem. Pragnie uchwycić emocje i to, co dotyczy życia zwykłych ludzi. […] Z Łowców ognia wyłania się przerażająca poezja. Jest brutalna, ponieważ my tacy jesteśmy”.

  Dala-Demokraten

 

 „Stwierdzam to samo, co dotąd: Mons Kallentoft jest w obecnie najciekawszym szwedzkim autorem kryminałów […]. W swoich opowieściach przemawia niepowtarzalnym głosem, i na tym polega jego talent. […] Jeśli masz ochotę w ciemne jesienne wieczory poczytać naprawdę wciągającą książkę, wystarczy, że zagłębisz się w świat Kallentofta”.

  „Östran”

 

 

 

MONS KALLENTOFT dorastał pod Linköpingiem; obecnie mieszka na Majorce. Dzięki swoim bestsellerowym powieściom o inspektor policji kryminalnej Malin Fors dotarł do szerokiego kręgu czytelników. Dotąd jego książki przełożono na ponad dwadzieścia języków; trafiały na listy bestsellerów między innymi w Anglii i we Francji. Łowcy ognia to czwarta, niezależna część cyklu inspirowanego czterema żywiołami.

Mons Kallentoft

 

Łowcy ognia

 

Przełożyli Anna Krochmal i Robert Kędzierski

 

ISBN 978-83-8062-041-4

Podziel się: