Główna » Kryminał z serialu TVN „Pułapka” – już możesz go przeczytać!

Kryminał z serialu TVN „Pułapka” – już możesz go przeczytać!

  • Książki
Pułapka bestia

To bez wątpienia wielka niespodzianka dla wszystkich widzów serialu TVN „Pułapka”. Już dziś można przeczytać „Bestię” – debiutancką powieść Olgi Sawickiej powiązaną ze sprawą kryminalną przedstawianą w serialu.

Oni widzą w nim bestię.

On nazywa siebie sprawiedliwością.

Gdy znajdują pierwsze ciało, nie domyślają się, po co morderca zakrył twarz.

Gdy ginie druga dziewczyna, a potem kolejna, bez zdejmowania jutowego worka wiedzą, czego pod nim nie będzie.

Gwałty się zdarzały, morderstwa i uduszenia też.

Kolekcjonera oczu nigdy tu nie mieli.

1976 rok. Duszne, senne, oplecione siecią zagmatwanych powiązań Suwałki. Tu każdy ma swoją historię. Do tego świata trafia Ada Krzesicka, zesłana ze stołecznej komendy. Ciągnie się za nią romans z szefem i opinia zbyt ambitnej pani porucznik. Gdy młode kobiety zaczynają ginąć, miejscowy komendant chce jak najszybciej złapać bestialskiego mordercę. Najlepiej, gdyby okazał się kimś z zewnątrz, „zwyczajnym” dewiantem. Tu nie Zagłębie, kolejnego Wampira nie będzie.

Ada Krzesicka ma na ten temat odmienne zdanie. Komendanta prowadzą poszlaki, ją – intuicja. Kto pierwszy dotrze do prawdy i za jaką cenę?

Olga Sawicka – główna bohaterka serialu TVN „Pułapka”. Gra tam jedną z najpoczytniejszych współczesnych autorek kryminałów, laureatkę wielu plebiscytów i nagród literackich, której książki zawsze zyskują miano  bestsellerów. „Bestia” to jej debiutancka powieść, która ponownie staje się popularna w związku z głośną sprawą kryminalną przedstawianą w serialu.

Podziel się: