Główna » Konkurs: ZIEMNA BURZA Monsa Kallentofta

Konkurs: ZIEMNA BURZA Monsa Kallentofta

ZIEMNA BURZA

Mamy dla Was konkurs, w którym do wygrania jest ZIEMNA BURZA Monsa Kallentofta. Kolejna odsłona zmagań kontrowersyjnej komisarz Malin Fors! 

Pewnego majowego dnia, w rowie przy Göta Kanal znalezione zostają zwłoki młodego mężczyzny. Jest nagi, a na ciele nie widać żadnych wyraźnych śladów przemocy. Gdy Malin Fors przyjeżdża na miejsce, panuje tu dziwna cisza. Tak jakby wszystkie głosy zostały stłumione.

Wieczorem tego samego dnia zgłoszone zostaje zaginięcie szesnastoletniej dziewczyny. Najprawdopodobniej doszło do porwania. Istnieją wskazówki świadczące o tym, że obie te sprawy są powiązane.

W toku śledztwa Malin Fors zaczyna zdawać sobie sprawę, że ktoś pogrywa sobie z policją – przemawia poprzez morderstwa i nie zamierza pozwolić się uciszyć. Ale co ten ktoś próbuje powiedzieć? Trzeba się śpieszyć ze znalezieniem odpowiedzi. Być może dziewczyna jeszcze żyje.

Mons Kallentoft – okrzyknięty nowym królem skandynawskiej powieści kryminalnej, urodził się w roku 1968. Dorastał w Linköpingu. Do kariery pisarza dochodził przez pracę w reklamie i dziennikarstwo. Debiutował w roku 2000 powieścią Pesetas, za którą otrzymał nagrodę Katapultpriset, przyznawaną przez Związek Pisarzy Szwedzkich. Potem napisał jeszcze kilka dobrze przyjętych przez krytykę książek obyczajowych. Do tej pory jego książki zostały przetłumaczone na ponad dwadzieścia języków i trafiły na listy bestsellerów, między innymi w Wielkiej Brytanii i Francji. Obecnie mieszka na Majorce.

MONS KALLENTOFT: ZIEMNA BURZA
Wydawnictwo: DOM WYDAWNICZY REBIS

Zobacz również: o książce w naszym serwisie

KONKURS

nagroda: 1 książka ZIEMNA BURZA Monsa Kallentofta ufundowana przez DOM WYDAWNICZY REBIS

 

ZIEMNA BURZA Monsa Kallentofta

Pytanie konkursowe: Która to w kolejności powieść Monsa Kallentofta z Malin w roli głównej?

Odpowiedzi prosimy nadsyłać na adres konkurs@modaija.pl z dopiskiem w temacie Mons w terminie do 09. czerwca 2016 roku. W mailu prosimy podać dane kontaktowe umożliwiające wysyłkę nagrody w przypadku wygranej.

Nagrodę rozlosujemy wśród Autorów prawidłowej odpowiedzi.

Ogólny regulamin konkursów na ModaiJa dostępny jest tutaj.

Rozwiązanie konkursu

Prawidłowa odpowiedź: Ósma

Nagrody otrzymują: Janusz z Tarnowa

Gratulujemy!

Podziel się: