Konkursy

Konkurs z bajkami „W to mi graj”!

KONKURS

„Było już dziesięć skarpetek, pięć kun, gawron i skrzat. Przyszedł czas na bajki muzyczne” – mówi autorka książki Justyna Bednarek.

Inspirację do napisania dwunastu opowieści stanowiły najsłynniejsze kompozycje wybitnych kompozytorów muzyki poważnej. To nie tylko biografie a historie o
fascynacji muzyką. Autorka przyzwyczaiła czytelników do magii w swoich książkach: tę również zaludniają bohaterowie nie z tej ziemi: skrzydlate zwierzęta, trolle, gadające przedmioty codziennego użytku, zaczarowane kamyki.

„Tak to już jest z muzyką – żeby jej słuchać, żeby ją grać, śpiewać i układać, trzeba mieć przede wszystkim – co? Słuch, powie ktoś z was. Tak, to prawda. Dobry głos – to też, oczywiście. Ale niczego nie wskóramy bez serca” – dopowiada Bednarek.

Ilustracjami zajął się Józef Wilkoń. W swoich pracach artysta zachwyca niezwykłymi technikami. „W to mi graj” to druga, po „Zbuntowanym elektronie” książka, do której ilustracje zostały stworzone przy pomocy tabletu. To najnowsze odkrycie artysty.

„Rewolucję elektroniczną przyjmuję z rezerwą, ma swoje dobre i złe strony, ale stała się faktem. Maleńki telefon komórkowy zmienił całkowicie nasz świat – dlatego tworzę swoje książki w nowy sposób” – komentuje rysownik.

Partnerami wydania są: Narodowy Instytut im. Fryderyka Chopina i Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie. Książkę wydało wydawnictwo
Poradnia K.

KONKURS

nagrody: 2 egz. „W to mi graj”!

w-to-mi-graj

 

 

Pytanie konkursowe: Wymień pięciu kompozytorów, o których powstały bajki „W to mi graj”.

Odpowiedzi prosimy nadsyłać na adres konkurs@modaija.pl z dopiskiem w temacie bajki w terminie do 17. grudnia 2016 roku. W mailu prosimy podać dane kontaktowe umożliwiające wysyłkę nagrody w przypadku wygranej.

Nagrody otrzymają Autorki/Autorzy – 25, 105 prawidłowej odpowiedzi w kolejności nadesłanych maili.

Ogólny regulamin konkursów na ModaiJa dostępny jest tutaj.
Rozwiązanie konkursu

Prawidłowa odpowiedź: do wyboru:Mozart, Bach, Vivaldi, Ravel, Mozart, Czajkowski, Bizet, Beethoven, Verdi, Saint-Saensa, Gershwin, Chopin, Grieg

Nagrody otrzymująDorota Łódź, Teresa Ostrów Mazowiecka

Gratulujemy!

Polecamy również: