Konkursy

Konkurs Księga Potworów, czyli jak pokochać swoje cienie

Czy potwory żyją naprawdę? I czy są straszne?

W baśniach, legendach i mitach, słowem w świecie istot tajemniczych, żyją setki niezwykłych stworzeń między innymi gnomy, ogry, harpie i kikimory. Warto je poznać i oswoić sięgając po najnowszą Księgę Potworów autorstwa Michała Rusinka z ilustracjami Daniela de Latoura.

 

Księga Potworów to wierszowany bestiariusz Michała Rusinka ze znakomitymi ilustracjami Daniela de Latoura, który poruszy wyobraźnię młodszych czytelników, jak

i tych już nieco starszych. W tej niezwykłej książce, oprócz wszystkim znanych potworów, pojawią się stworzenia zupełnie nowe, wręcz unikalne. Kto jest ciekawy, jak one wyglądają?

Dzieci często boją się po zgaszeniu światła w pokoju, wyobrażają sobie, że ktoś lub coś czai się pod ich łóżkiem. Podobną reakcję wywołuję u dziecka wszystko co nowe: kontakt z lekarzem, pierwsze kroki w przedszkolu, wyjazd na pierwszy obóz. Strach jest nieodłączną częścią życia, dlatego od najmłodszych lat warto uczyć dzieci, jak radzić sobie z tego typu emocjami. Jedną z metod radzenia sobie jest pokazanie dziecku, że z tymi okropnymi potworami można się zaprzyjaźnić. Drugą metodą jest pokazanie dziecku magicznych sposobów na wygonienie potworów z pokoju, na przykład po przez zagranie w grę, w której wygania się potwory do szafy. Księga Potworów może być trzecią metodą, która na pewno pomoże w oswojeniu potworów!

Zobacz również: o książce i jej Autorze w naszym serwisie

KONKURS

nagrody: 3 książki Księga Potworów, czyli jak pokochać swoje cienie!

 

Pytanie konkursowe: Czyim sekretarzem był Michał Rusinek?

Odpowiedzi prosimy nadsyłać na adres konkurs@modaija.pl z dopiskiem w temacie potwory w terminie do 09. lutego 2017 roku. W mailu prosimy podać dane kontaktowe umożliwiające wysyłkę nagrody w przypadku wygranej.

Nagrody otrzymają Autorki/Autorzy – 25, 55, 75 prawidłowej odpowiedzi w kolejności nadesłanych maili.

Ogólny regulamin konkursów na ModaiJa dostępny jest tutaj.

Rozwiązanie konkursu

Prawidłowa odpowiedź: Wisławy Szymborskiej

Nagrody otrzymują: Janusz Tarnobrzeg, Stefania Grodzisk Mazowiecki, Justyna Warszawa

Gratulujemy!

Polecamy również: