Główna » Konkurs: Krystyna Sienkiewicz „Skrawki”

Konkurs: Krystyna Sienkiewicz „Skrawki”

Dwa dni temu minęła rocznica jej urodzin. Cztery dni temu – jakże smutna rocznica jej śmierci. Wspominając niezwykłą postać, aktorkę, pisarkę, artystkę, ale przede wszystkim wielką osobowość, pozwoliliśmy sobie przygotować dla Was konkurs, w którym nagrodą jest książka Krystyny Sienkiewicz „Skrawki”.

Kiedy życie płata figla i zabiera ostrość widzenia, pozostaje sklejać świat ze skrawków. Kiedy do tego z zaskoczenia kradnie na chwilę pamięć i słowa, trzeba te skrawki składać na nowo. Z rysunków, wyrazów, pamiątek, zdjęć. Radzić sobie, żeby odrosnąć. I o tym jest ta książka. O odrastaniu, o zasypywaniu dołków przeciwności i czerpaniu radości z budowania, nawet wtedy, gdy walczy się z własnymi ograniczeniami. Ale przede wszystkim jest to niekończąca się inspiracja, jak NIGDY się nie poddawać.


Krystyna Sienkiewicz
 – aktorka teatralna, filmowa, telewizyjna i kabaretowa. Urodziła się 14 lutego 1935 roku. Zmarła 12 lutego 2017 w Warszawie. Ukończyła Akademię Sztuk Pięknych w Warszawie, a przygodę ze sceną teatralną rozpoczęła od Studenckiego Teatru Satyryków. Znana ze swoich kreacji w teatrach Ateneum, Rozmaitości, Syrena czy Polskim.
W 1958 roku zadebiutowała na dużym ekranie. Stworzyła niezapomniane postacie m.in. w „Motodramie”, „Rzeczpospolitej babskiej” i „Lekarstwie na miłość”. Najbardziej kojarzona z występami kabaretowymi – w Kabarecie Starszych Panów, w kabareciku Olgi Lipińskiej, gdzie z Barbarą Wrzesińską stworzyła niezapomniany duet Siostry Sisters, czy własnym programie „Śmiechoterapia”.
W 1996 roku otrzymała Nagrodę Artystyczną Polskiej Estrady „Prometeusz”, a w 2007 Złoty Medal Zasłużony Kulturze Gloria Artis. Mocno angażowała się w działania na rzecz pomocy potrzebującym, niechcianym zwierzętom i chorym dzieciom.

KONKURS

nagroda: książka Krystyny Sienkiewicz „Skrawki” ufundowana przez Wydawnictwo Prószyński i S-ka

Pytanie konkursowe: Gdzie urodziła się Krystyna Sienkiewicz (podaj miejscowość)?

Odpowiedzi prosimy nadsyłać na adres konkurs@modaija.pl z dopiskiem w temacie Skrawki w terminie do 02. marca 2018 roku. W mailu prosimy podać dane kontaktowe umożliwiające wysyłkę nagrody w przypadku wygranej.

Nagrodę otrzyma Autor/Autorka – 114 prawidłowej odpowiedzi w kolejności nadesłanych maili.

Ogólny regulamin konkursów na ModaiJa dostępny jest tutaj.

Zobacz również: 

Krystyna Sienkiewicz w naszym serwisie

Strona wydawnictwa i książki

Rozwiązanie konkursu

Prawidłowa odpowiedź: Ostrów Mazowiecka

Nagrodę otrzymuje: Kamila z Cieszyna

Gratulujemy i życzymy miłej lektury!

Podziel się: