Główna » KOBIETA W WATYKANIE. Polka odsłania kulisy życia w Watykanie

KOBIETA W WATYKANIE. Polka odsłania kulisy życia w Watykanie

kulisy życia w Watykanie

Czy zastanawialiście się, jak może wyglądać życie w państwie zamykanym na klucz, gdzie każdy ruch mieszkańca śledzą setki kamer, a najbliższym sąsiadem jest sam papież? Pierwsza książka przedstawiająca codzienne życie w Watykanie od środka z punktu widzenia kobiety – mieszkanki, żony, matki i dziennikarki

KOBIETA W WATYKANIE
Jak żyje się w najmniejszym państwie świata

Premiera: 18 września 2019

 

Jak wygląda życie ambitnej, wy­kształconej kobiety, która zostaje żoną szwajcarskiego gwardzisty, zamieszkuje w Watykanie, wycho­wuje dzieci i do tego pragnie reali­zować się zawodowo? O czym myśli, obserwując waty­kańską rzeczywistość, gdzie władzę dzierżą mężczyźni, a kobieta na każdym kroku czuje się zauważana?

Czy styl życia, wyjątkowość miejsca i poczucie bezpieczeństwa rekom­pensują utratę prywatności i ko­nieczność stosowania się do obo­wiązujących reguł?

Czy będąc dziennikarką i zara­zem mieszkanką mającą dostęp do poufnych informacji, można pogo­dzić misję dziennikarską z lojalno­ścią wobec watykańskiej rodziny?

Dlaczego w Watykanie nie można pójść do restauracji?
Jak można stracić watykański paszport?
Ile cel ma tamtejsze więzienie?
Czy w watykańskim mieszkaniu można urządzać imprezy?

Czy Watykan to raj na ziemi, czy raczej złota klatka?

Magdalena Wolińska-Riedi, jako jedna z nielicznych kobiet mieszkała w Watykanie przez kilkanaście lat. Jest pierwszą kobietą tłumaczem watykańskich sądów i pierwszą w historii dziennikarką na co dzień tam żyjącą. Współrealizowała filmy i seriale o świecie za Spiżowa Bramą. Po niedostępnych zakątkach Watykanu
oprowadziła wielu znanych Polaków. Teraz opowiada czytelnikom o tym, jak wygląda tam codzienne życie. Zdradza zaskakujące fakty i ciekawostki.

Wiele ciekawostek, historii, opisów miejsc, zwyczajów, do których dostęp może mieć tylko kobieta z Watykanu.

Magdalena Wolińska-Riedi, jako jedna z nielicznych kobiet miesz­kała w Watykanie przez kilka­naście lat. Jest pierwszą kobietą tłumaczem watykańskich sądów i pierwszą w historii korespondentką na co dzień tam żyjącą. Współrealizowała filmy i seriale o świecie za Spiżowa Bramą. Teraz opowiada czytelnikom o tym, jak wygląda tam codzien­ne życie.

KOBIETA W WATYKANIE

Podziel się: