Główna » Każdy zasługuje na porządny, dyskretny romans! Nowa powieść Marioli Zaczyńskiej

Każdy zasługuje na porządny, dyskretny romans! Nowa powieść Marioli Zaczyńskiej

Każdy zasługuje na porządny, dyskretny romans!

Ale jak go ukryć, gdy nagle zjawiają się dorosłe dzieci, bez zapowiedzi przyjeżdża wścibska matka, a przyjaciele traktują twój dom jak hotel? Przed takim wyzwaniem staje Irena, bohaterka „Kobiety z Impetem”, zwariowanej powieści Marioli Zaczyńskiej.

Każdy, kto tylko spojrzał na Irenę, wiedział, że ma do czynienia z kobietą energiczną i pełną życia. Nic nie było w stanie zmącić radości byłej psycholog z przyjazdu dzieci. No, może tylko jej supertajny kochanek – bowiem o Andrzeju nikt nie miał prawa wiedzieć! Ani dzieci, ani najbliżsi przyjaciele, którzy chętnie przyjęli zaproszenie na organizowane przez Irenę ognisko. Kiedyś połączyły ich przyrodnicze plenery i wycieczki. Po latach przyjaźń przetrwała, choć każdy poszedł w swoją stronę.

Na przykład Janusz odkrył w sobie pasję kulinarną i został właścicielem popularnej w kręgach śmietanki towarzyskiej restauracji Mapa. Media i plotkarskie portale od dłuższego czasu czerpały pożywkę z historii mało eleganckiego rozstania słynnego restauratora ze znanym stylistą. Panowie, za pośrednictwem dziennikarzy, nie szczędzili sobie kąśliwych uwag. Janusz bardzo przeżywał ten krótki burzliwy romans. Zerwanie nastąpiło w fatalnym dla niego momencie, jako że właśnie ważyły się losy jego restauracji. Wypieszczona, ekskluzywna Mapa miała szansę otrzymać gwiazdkę w legendarnym przewodniku Michelina! Lokal w każdej chwili mogli odwiedzić inspektorzy, co jego właściciela wpędzało w irracjonalną panikę. Restaurator był na skraju załamania nerwowego.

Mikołaj został fotoreporterem i znanym fotografem świata natury, swego czasu był też symbolem radykalnego ruchu ekologicznego. Brał udział w międzynarodowych wyprawach ratujących zagrożone gatunki i przez krótki czas miał nawet swój program w telewizji.

Olga, rzutka bizneswoman, miała słabość do młodszych mężczyzn i zamiast ustabilizować się przy dojrzałym, solidnym partnerze, wikłała się w jałowe i toksyczne związki z nieodpowiedzialnymi młokosami. Czy to była kwestia świetnej figury i ciągle świeżej cery, czy też może modnych ciuchów – mężczyźni tracili przy niej głowę. Przypominała kruchą porcelanową figurkę, choć miała w sobie siłę czołgu.

Ignacy, wiecznie rozczochrany artysta malarz, w miesiącach niemocy twórczej ścinał włosy na krótko, a wtedy wyglądał jak urzędnik w depresji, zatruwający życie wszystkim dookoła. Z kolei Regina kazała o sobie mówić bibliotekarka z fantazją, choć fantazja w jej wykonaniu oznaczała po prostu koszmarny brak gustu.

Ta wybuchowa mieszanka osobowości może oznaczać tylko kłopoty! Na suto zakrapianej imprezie ginie jeden z uczestników, dźgnięty rożnem służącym do opiekania mięsa w ognisku. Czy ktoś zdenerwowany pchnął ofiarę narzędziem, które akurat trzymał w ręku? Kim był ów nieszczęsny chłopak, zamordowany z zimną krwią, i co robił u Ireny na podwórku?! No i… kto go zabił?

Więcej na ten temat przeczytacie w najnowszej, pełnej humoru i temperamentu powieści Marioli Zaczyńskiej o przyjaźni, miłości i… szaleństwie pt. „Kobieta z Impetem” (Prószyński i S-ka, 2014).

Temperament i poczucie humoru, których z pewnością w książce nie brakuje, to również znaki rozpoznawcze autorki„Kobiety z Impetem”. Mariola Zaczyńska jest dziennikarką „Tygodnika Siedleckiego”. Pracowała też w Radiu dla Ciebie i w Telewizyjnym Kurierze Mazowieckim. Ukończyła studium scenariuszowe w łódzkiej filmówce, ale, mimo dyplomu, nie zdecydowała się na pracę w zawodzie scenarzysty. Dlaczego? – Za bardzo musiałabym zmienić swoje życie – wyjaśnia pisarka. – Ten zawód wymaga obecności w „wielkim mieście”. A ja wybrałam opcję wiejskiej sielanki w otoczeniu zwierzaków, książek i przyjaciół.

Jest właścicielką „Smoczego Pola, trzyhektarowego rancza, na którym zamieszkała, uciekając od zgiełku miasta. Tak opowiada o tym miejscu: – Jest tu prawdziwy drewniany dom, stare jabłonie… I tak jakoś się stało, że… na przestrzeni lat zadomowiły się tu biedne zwierzaki: chore, stare, okaleczone, których nikt nie chciał. Wyrzucone do lasu, na drogę, ledwo żywe, przerażone…

Oprócz zwierząt Mariola Zaczyńska lubi kawę, dobrą książkę i podróże pełne przygód. Jest także organizatorką Festiwalu Literatury Kobiecej „Pióro i Pazur” w Siedlcach.

Wydawcą książki „Kobieta z Impetem” jest Prószyński i S-ka.

Kobieta.z.Impetem

Podziel się: