Główna » „Ganbare! Warsztaty umierania” Katarzyny Boni – wstrząsający reportaż o Japonii po katastrofie

„Ganbare! Warsztaty umierania” Katarzyny Boni – wstrząsający reportaż o Japonii po katastrofie

model_Ganbare

Mamy wielką przyjemność zapowiedzieć premierę nowej książki reporterskiej Katarzyny Boni zatytułowanej „Ganbare! Warsztaty umierania” – ukaże się ona nakładem Wydawnictwa Agora już 9 czerwca.

Kiedy w Japonii chcesz kogoś zmotywować do działania, wołasz Ganbare!  – „Nie poddawaj się! Dasz radę! Walcz do końca!”. Od 2011 roku to okrzyk, który na zniszczonej północy Japonii słychać wszędzie. Niektórzy mówią, że mają już go dosyć

„Ganbare! Warsztaty umierania” to opowieść o kraju, gdzie zagrożenie katastrofą stało się normą, a normalne życie jest podszyte widmem śmierci. I o ludziach, którzy próbują wrócić do życia po wielkim trzęsieniu ziemi, tsunami i wybuchu w elektrowni atomowej pięć lat temu. Niektórzy z nich nauczyli się nurkować i wciąż szukają szczątków bliskich na dnie morza. Inni, ignorując zagrożenie, usiłują żyć w napromieniowanym świecie, jakby nic się nie stało. Jeszcze inni rozmawiają z duchami. Albo zapisują się na warsztaty umierania.

Katarzyna Boni – reporterka, absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Warszawskim i psychologii społecznej na SWPS, a także Polskiej Szkoły Reportażu przy Instytucie Reportażu. Od jedenastu lat podróżuje, od dziewięciu pisze o podróżach m.in. dla „Gazety Wyborczej”, „National Geographic” i „Kontynentów”. Specjalizuje się w pisaniu o Azji, spędziła na tym kontynencie ponad cztery lata pracując w Japonii, Chinach, Kambodży, Tajlandii, na Filipinach i w Indonezji. Współautorka (razem z Wojciechem Tochmanem) książki „Kontener” o syryjskich uchodźcach w Jordanii.

ZAPRASZAMY
NA SPOTKANIA AUTORSKIE Z KATARZYNĄ BONI
15 czerwca (środa) godz. 19.00
Faktyczny Dom Kultury, ul. Gałczyńskiego 6, Warszawa
Rozmowę poprowadzi Michał Nogaś (Trójka Polskie Radio)
23 czerwca (czwartek) godz. 16.00
„Non-fiction. Festiwal reportażu”.
Małopolski Ogród Sztuki, ul. Rajska 12, Kraków

model_Ganbare

Podziel się: