Główna » Festiwal Książki Słuchanej

Festiwal Książki Słuchanej

festiwalksiazkiW dniach 24-26 maja w Szczecinie odbędzie się I Festiwal Książki Słuchanej „Odkrywcy wyobraźni”. Podczas 3 dni będzie mieć miejsce ponad 50 imprez, w tym: czytania „na żywo” książek, zarówno literatury pięknej jak i tych dla dzieci; a także spektakle poetycko-teatralne, koncerty piosenki aktorskiej i imprezy towarzyszące. Festiwal będzie miał charakter otwarty i będzie realizowany w kilku miejscach: zarówno w Teatrze Polskim, Muzeum Narodowym, Cafe 22, Książnicy Pomorskiej jak i na otwartej przestrzeni: pod pomnikiem Adama Mickiewicza i na Jasnych Błoniach.

Głównym celem Festiwalu jest promowanie kultury poprzez budowanie wrażliwości na odbiór literatury pięknej – prezentując ją w formie nowoczesnych nośników audio. Będzie to unikatowe wydarzenie na mapie kulturalnej Polski, Festiwal ma bowiem stać się imprezą cykliczną.

W tym roku słuchacze i widzowie będą mogli zarówno spotkać się z artystami, jak słuchać bezpośrednio książek czytanych przez: Krystynę Czubównę, Joannę Szczepkowską, Edytą Jungowską, Wiktora Zborowskiego, Mariana Opanię i wielu innych wybitnych aktorów i lektorów oraz uczestniczyć w spotkaniach i koncertach. Elementem Festiwalu będą także targi audiobooków i e-booków.

Podziel się: