Główna » Długo oczekiwana powieść AMY TAN nareszcie w księgarniach!

Długo oczekiwana powieść AMY TAN nareszcie w księgarniach!

Amy Tan, jedna z najpopularniejszych pisarek amerykańskich, na swoją nową powieść kazała czekać czytelnikom aż osiem lat. „Dolina spełnienia” – epicka powieść o trzech pokoleniach kobiet złączonych pogonią za tytułowym spełnieniem – na pewno ich nie rozczaruje!

W wieku siedmiu lat dobrze wiedziałam, kim jestem: Amerykanką do szpiku kości, z urodzenia, zachowania i mowy, której matka, Lulu Minturn, była jedyną białą właścicielką prestiżowego domu kurtyzan w Szanghaju.  Tak rozpoczyna się historia Violet, jednej z głównych bohaterek „Doliny spełnienia”. Jej pewność co do własnej tożsamości – oraz innych spraw – zostanie jednak poddana wielu próbom.

Nieprzewidziany splot okoliczności sprawi, że jej życie zmieni się raz na zawsze i będzie zmuszona odegrać rolę, której się nie spodziewała…
„Dolina spełnienia” to epicka opowieść o trzech pokoleniach kobiet złączonych pogonią za tytułowym spełnieniem, które dla każdej z nich oznacza co innego. Wszystkie łakną miłości, wszystkie zostaną zmuszone do rozliczenia się z przeszłością (nie zawsze zgodną z tym, w co dotąd wierzyły) i wiele wycierpią, zanim odczarują błędne koło historii.

Najnowsza, długo wyczekiwana powieść Amy Tan to także romans historyczny, pełen nierzadko pikantnych szczegółów z życia Szanghaju oraz chińskiej prowincji początku XX wieku.

Najnowsza powieść Amy Tan zbiera za granicą znakomite recenzje. „People Magazine” napisał o niej:

Tan opisuje ubiory, biżuterię i wnętrza – w najdrobniejszych szczegółach, ale żadne słowo nie jest tu zbędne. Fani autorki bez trudu rozpoznają tu tematy poruszane w jej wcześniejszych powieściach – relacje między matkami i córkami, kontrasty między kulturami, a wszystko to bardzo emocjonalne. Rzecz zdecydowanie warta przeczytania i podzielenia się z innymi.

Amy Tan urodziła się w 1952 roku w Stanach Zjednoczonych, kilka lat po tym, jak jej rodzice wyemigrowali z Chin. W dzieciństwie wierzyła, że jej życie jest nudniejsze od życia większości ludzi. Czytała, aby uciec przed nudą. Rodzice chcieli, żeby została lekarzem i pianistką, a ona marzyła o karierze literackiej. Zaczęła pisać w wieku trzydziestu trzech lat. Jej powieści przetłumaczono na trzydzieści pięć języków, między innymi hiszpański, francuski, fiński, arabski oraz hebrajski, wszystkie z nich znalazły się na liście bestsellerów „New York Timesa” i otrzymały liczne nagrody. Pisarka wykładała na kilku uniwersytetach, m.in. w Oksfordzie i Jagiellońskim w Krakowie.

Polskim wydawcą książek Amy Tan jest Prószyński i S-ka.

Dolina spelnienia

Podziel się: