Główna » Czy „Zimowla” to powieść tej jesieni? Spotkanie z młodą polską prozą

Czy „Zimowla” to powieść tej jesieni? Spotkanie z młodą polską prozą

Czy moglibyśmy wyobrazić sobie lepszy czas dla polskiej prozy? Wspierajmy, czytajmy, spotykajmy się i o niej rozmawiajmy! Na początku września ukazała się książka, która ma szansę stać się polską powieścią tej jesieni – „Zimowla”.

Realizm magiczny w najlepszym sensie tego słowa. Dominika Słowik zna klucz do mojego serca, wrażliwości. Jest niewątpliwie uczennicą Marqueza.

Łukasz Orbitowski, Posłowie”, Polskie Radio 24

Dominika Słowik napisała świetną powieść, w której wszystkie elementy pasują do siebie jak ulał.

Leszek Bugajski, „Wprost”

18 października o 18.00 w Empiku Juniorze w Warszawie odbędzie się spotkanie z autorką.

Dominika Słowik

Dominika Słowik

Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/3220554287985286/

O „Zimowli” i rzeczywistości, która miesza się z fikcją, z jedną z najmłodszych i jednocześnie najbardziej obiecujących polskich pisarek porozmawia Wojciech Szot.

O książce „Zimowla”:

Miasteczko w Dolinie Zmornickiej oddycha tajemnicami. Z jeziora wyłowiono ciało, ojciec rzucił pracę w urzędzie i został wróżem, a Pszczelarz wytresował swój rój. Misza w wolnych chwilach sprowadza trawkę ze Słowacji. Naga Dygnarówna spaceruje nocą po ulicach. Mieszkańcy albo czekają, aż wydarzy się kolejny cud, albo gorączkowo szukają skarbu. Czy uda się otworzyć od zawsze zamknięte drzwi i odkryć najściślej strzeżony sekret? Cukrówkę coraz gęściej spowija niebezpieczeństwo i lepki mrok…

W drugiej po fenomenalnie przyjętym „Atlasie: Doppelganger” powieści Dominika Słowik po mistrzowsku zaciera granice między możliwym i niemożliwym, by zabrać czytelnika w gąszcz niewyjaśnialnych zjawisk codzienności.

Dominika Słowik – finalistka Nagrody Literackiej Gdynia za debiut „Atlas: Doppelganger”. Mieszka w Krakowie.

Podziel się: