Główna » Burzliwy związek dwojga artystów w PRL-u. Premiera „Okruchy lustra” Agnieszki Pyzel 12 czerwca

Burzliwy związek dwojga artystów w PRL-u. Premiera „Okruchy lustra” Agnieszki Pyzel 12 czerwca

Agnieszka Pyzel Okruchy lustra

Namiętność może pojawić się i zniknąć, ale uczucia pozostaną na zawsze. „Okruchy lustra” to przepiękna historia o niespełnionej miłości między dwojgiem artystów. To także przejmująca powieść o kochankach, którzy nie potrafią być razem, ale też nie mogą się rozstać. „Okruchy lustra” Agnieszki Pyzel w księgarniach już od 12 czerwca.

Przełom lat 80. i 90. Michalina kiepsko wypada w dyplomowym przedstawieniu na zakończenie szkoły aktorskiej. Jej myśli zajmuje bowiem Allan Wysocki, obiecujący pisarz. Po egzaminach nie może znaleźć pracy na warszawskich scenach i nie ma pewności, co do uczuć Wysockiego. Dlatego zrywa związek i ucieka do małego miasta, gdzie otrzymuje angaż w prowincjonalnym teatrze. Tam poznaje Maćka, starszego od siebie aktora, który pomaga jej i partneruje na scenie. Wkrótce zostają parą.

Jednak Michalina nie może zapomnieć o Allanie i od czasu do czasu wymyka się do Warszawy, by tam się z nim zobaczyć. Szybko dowiaduje się jednak, że Allan spotyka się także z innymi kobietami i po raz kolejny kończy ich znajomość. Postanawia, że skupi się na związku z kochającym Maćkiem. Stara się stworzyć rodzinę i zapewnić córkom poczucie bezpieczeństwa, jednak nie potrafi odnaleźć się w rolach żony czy matki. Po latach Allan przychodzi niespodziewanie do niej do teatru…

„Okruchy lustra” to idealna propozycja dla miłośniczek powieści obyczajowych, dla wszystkich kobiet szukających wzruszeń i inspiracji. Powieść pokazuje rzeczywistość bez koloryzowania — zawikłane związki damsko-męskie, niewyjaśnione rozstania i niespełnione oczekiwania. Przypadek Michaliny to uniwersalna historia o kobiecie silnie pragnącej miłości, tęskniącej za uczuciem i partnerskim zrozumieniem.

Agnieszka Pyzel — aktorka, scenarzystka, pisarka. Uczęszczała do Studium Teatralnego przy Teatrze Żydowskim, następnie przez kilka lat grała w teatrach na prowincji. Udzielała się także w Teatrze Polskiego Radia, w reklamach, dubbingu i epizodach w filmach. Była scenarzystką jednego z popularnych polskich seriali. Absolwentka Livets Ord w Brnie. Matka dwóch dorosłych synów i właścicielka dwóch uroczych kotów.

Agnieszka Pyzel Okruchy lustra
Wydanie: 1
Data wydania: 12.06.2019
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Liczba stron: 480
Format: 13.0 x 20.0 cm
Cena katalogowa: 39,90 PLN
Wydawnictwo: MUZA

Agnieszka Pyzel Okruchy lustra

Podziel się: