Główna » Buntowniczki. Niezwykłe Polki, które robiły, co chciały. Premiera!

Buntowniczki. Niezwykłe Polki, które robiły, co chciały. Premiera!

Buntowniczki. Niezwykłe Polki, które robiły, co chciały

Bohaterki tej książki są znane ze swych niesamowitych życiorysów. Ale czy na pewno wiemy o nich WSZYSTKO?

Czy życie Marii Konopnickiej było pełne jedynie patriotycznych uniesień? Co skrywała pod maską przykładnej żony i matki…?

Spójrzmy na te Kobiety od innej strony. Poznajmy ich tajemnice, pragnienia i prawdziwe życie.

Tę książkę KAŻDY powinien mieć na swojej półce!

„Nie jestem aniołem i nie będę nim, dopóki umrę. Będę sobą” – mawiała angielska poetka i pisarka Charlotte Brontë. Pod tą frazą mogłyby się podpisać bohaterki tej książki. Wybrały cel i przez całe życie uparcie do niego dążyły. Celem tym była wolność i niezależność.

Nie akceptowały świata, który je otaczał, i były gotowe pójść na wojnę nawet z największymi – męskimi – autorytetami epoki. Nie znaczy to, że były wrogami mężczyzn, gdyż to właśnie mężczyźni stawali się ich największymi zwolennikami, otaczając buntowniczki aurą niewyobrażalnego wręcz uwielbienia.

Wiele z naszych buntowniczek pozostawiło po sobie barwne – i zdumiewająco szczere – wspomnienia. Po wielu dekadach, a nawet wiekach od ich powstania to wciąż niezwykle inspirująca lektura. Zasiane przez nie ziarno buntu kiełkuje wciąż w nowych pokoleniach Polek.

Andrzej Fedorowicz dziennikarz-freelancer. Publikował w „Super Expressie”, „Fakcie”, „Gazecie Wyborczej”, „Polityce”, „Newsweeku Historia”, „Focusie”, „Uważam Rze Historia” i „wSieci Historii”. Pasjonat historii, techniki, wyjątkowych biografii i podróży. Historyczne dziennikarstwo śledcze to jego ulubione zajęcie. Autor (wspólnie z żoną Ireną) przewodnika po Wyspach Kanaryjskich, książki „25 polskich wynalazców i odkrywców, którzy zmienili świat” i „Wybranek Fortuny” – książki o niezwykłych karierach niezwykłych Polek.

Andrzej Fedorowicz Buntowniczki. Niezwykłe Polki, które robiły, co chciały
Kategoria: Literatura faktu, historia
Wydawnictwo: Prószyński Media
Data wydania: 13.06.2019
Format: 150mm x 211mm
Liczba stron: 320
Cena detaliczna: 39,99 zł
Oprawa: twarda

Buntowniczki. Niezwykłe Polki, które robiły, co chciały

Podziel się: