Książki

Bolek i Lolek znowu wpadli w tarapaty!

Przed Państwem: niezmiennie, niezmienni. Bolek i Lolek, którzy kolejny raz wpadli w tarapaty. Z czym tym razem muszą poradzić sobie najpopularniejsi w Polsce bracia?

Internetowy kolega okazuje się hrabią Drakulą, w pobliskim domu pojawiają się duchy, a gra komputerowa zamienia się w pułapkę. Na szczęście bracia mają mnóstwo szalonych pomysłów i (prawie) niczego się nie boją.

Tak w skrócie można by opisać to, co kryje wznowienie książki „Nowe przygody Bolka i Lolka” w  zmienionej oprawie graficznej. Opowiadania napisali: Wojciech Bonowicz, Jerzy Illg, Grzegorz Gortat, Ewa Karwan-Jastrzębska, Anna Onichimowska, Maciej Wojtyszko, Rafał Kosik.

Przygody  dwójki ciekawych świata dorastających chłopaków rozpalają wyobraźnie młodych pokoleń już od lat 60 – tych. Jednym z twórców  anonimowego serialu jest Władysław Nehrebecki, który jak sam opowiadał zainspirował się dziecięcymi zabawami swoich synów: Jana i Romana. Ale też czerpał liczne inspiracje z tysięcy listów wysyłanych do studia w Bielsko -Białej, gdzie powstawał serial, listów które pisały dzieci z całej Polski. Może właśnie dlatego przygody Bolka i Lolka były tak prawdziwe, że do dziś bawią kolejnych młodych zdobywców świata. Reżyserzy, ilustratorzy, scenarzyści i wreszcie aktorzy oddający bohaterom swoje głosy sprawili, że bajka stała się skarbem polskiej kultury.Kilkuminutowa Dobranocka zamieniła się nawet w dużą produkcję. Bolek i Lolek z Dzikiego Zachodu w 80 dni podróżował dookoła świata*

Kultowa kreskówka w nowym tysiącleciu, mimo tego, że co jakiś czas ma poważne przygody prawne w świecie rzeczywistym, radzi sobie bardzo dobrze opanowując nowe zdobycze techniki.

Na szczęście Wydawnictwo Znak nie zostawia młodych czytelników bez przygód spisanych na papierze i właśnie wypuściło kolejny już tom Bolka i Lolka – do przyjemnego oglądania i czytania.

Dzisiaj Bolek i Lolek już nie tylko zdobywa Dziki Zachód, ale podążając z duchem czasu podporządkowuje sobie cały cywilizowany świat z pomocą  komputera. Ale oczywiście chłopaki  ciągle podróżują, walczą z duchami, zdobywają nowych przyjaciół, znajdują zaginione skarby i poznają nowe cywilizacje.

Przed laty dwóch wesołych chłopców zyskało głos, a animacja przeszła nawet na ekrany kin. Nowe historie nic nie tracą z dawnego uroku, wciąż bawią i uczą.Co czeka  bohaterów w kolejnych dniach? Wszystko co dobre znajdziecie w „Nowych przygodach Bolka i Lolka”.

 

Nowe przygody Bolka i Lolka

Polecamy również: