Główna » Beata Tadla Czego oczy nie widzą Opowieści z życia (poza)telewizyjnego

Beata Tadla Czego oczy nie widzą Opowieści z życia (poza)telewizyjnego

Tysiące wywiadów, tysiące poprowadzonych programów, dwadzieścia pięć lat w mediach. Najpierw radio, potem telewizja…

„Pani to ma fajną pracę. Przyjdzie sobie na godzinkę, coś tam przeczyta i do domu”. To zdanie Beata Tadla usłyszała setki razy od widzów, którzy na ekranie telewizora mają szansę zobaczyć jedynie wycinek pracy dziennikarzy. Nie wiedzą, że program, który oglądają, to efekt wielu godzin przygotowań, śledzenia wydarzeń, refleksji nad nimi, redakcyjnej współpracy całego zespołu, nerwów, stresu, milionów decyzji. To praca, której nie można odłożyć „na później” ani dokończyć następnego dnia, choć stale przynosi się ją do domu. Bo dziennikarzem jest się 24 godziny na dobę!

 

A ile niesamowitych rzeczy dzieje się poza okiem kamery! Autorka zabiera czytelników do świata dla nich niedostępnego i próbuje ten świat odczarować. Z dystansem do samej siebie opowiada historie, które wpływały na jej emocje w czasie występów i ułożyły się w album niezwykłych wspomnień. Kulisy wpadek, reakcje na niespodziewane zdarzenia, najtrudniejsze momenty w zawodowym życiu, niesforni goście, kłopotliwe prezenty, śmiech, łzy, chwile zwątpienia i satysfakcji ‒ to i jeszcze wiele innych opowieści z drugiej strony ekranu znaleźć można w Czego oczy nie widzą.

 

Beata Tadla ‒ od 1991 roku związana z mediami. Pracowała w Radiu Legnica, Radiu Eska, Radiu Plus. W TVN gospodyni m.in. głównego wydania Faktów i wielu programów TVN24, a w TVP Wiadomości oraz programów publicystycznych i Kawy czy herbaty. Autorka książek: Pokolenie ‘89. Dzieci PRL w wolnej Polsce, Kto pyta nie błądzi. Rozmowy wielkich i niewielkich, Niedziela bez Teleranka. Zdobywczyni tytułu Mistrz Mowy Polskiej. Jako wykładowca pracuje ze studentami kilku uczelni. Jest też specjalistką ds. kształcenia głosu i mowy.

Beata Tadla
Czego oczy nie widzą
Opowieści z życia (poza)telewizyjnego
ISBN 978-83-8062-097-1

UWAGA! WKRÓTCE KONKURS W NASZYM SERWISIE!

czego-oczy-nie-widza

Podziel się: