Główna » Baśnie i legendy ziemi radomskiej

Baśnie i legendy ziemi radomskiej

Istnieją rzeki ogromne jak morza, istnieją góry o szczytach okrytych wiecznym śniegiem i oceany, do których dna nigdy nie dotarł najmniejszy promyk słońca. Gdy o tym myślimy, nawet nie podejrzewamy, że tuż obok nas istnieje świat równie niezwykły i nieznany – zapomniany świat naszych przodków…

Cicho szumią stare lipy i brzozy nad porosłymi trawą mogiłami i kopcami, samotnie stoją poredlone wichrem i deszczem przydrożne figury i świątki. Między prawdę i legendę zostały wplątane dzieje starych zamków i dworków, porosłych mchem kamieni i rozpadających się kapliczek. Spotkać je możemy wszędzie… Na wzgórzach, u stóp wiekowych drzew, a nawet pośród pustego pola.

„Baśnie i legendy ziemi radomskiej” to zbiór najwspanialszych opowieści, baśni i legend z niezwykłego regionu naszego kraju – ziemi radomskiej.

Do kogo adresowana jest ta książka:
– do wszystkich, którzy chcą się zachwycić baśniami i legendami, mającymi swe źródło w podaniach ustnych i bajaniach mieszkańców ziemi radomskiej.
– do miłośników rodzinnego czytania, którzy z pewnością nie będą się nudzić przy miłej, oryginalnej lekturze.

Dlaczego warto nabyć tę książkę?
– to zbiór przepięknych barwnych baśni opartych na przekazach ustnych mieszkańców ziemi radomskiej, prawdziwa perełka literacka, baśnie opowiedziane ze swadą i niepowtarzalnym ludowym klimatem.
– to lekcja historii i kultury polskiej, wymarzona lektura dla pasjonatów literatury regionalno-etnograficznej. Pozycja szczególnie polecana mieszkańcom ziemi radomskiej.

Baśnie i legendy ziemi radomskiej
Zenon Gierała
Wydawnictwo JEDNOŚĆ
Stron: 288
Oprawa: twarda, szyta nićmi
Format: 165 x 240 mm
ISBN: 978-83-7660-697-2
Rok wydania: 2012 (wydanie II poszerzone)
Wiek czytelnika: b.o.

Podziel się: