Główna » Autorka najlepszej książki dziecięcej roku i kultowy ilustrator w Warszawie

Autorka najlepszej książki dziecięcej roku i kultowy ilustrator w Warszawie

4 grudnia odbędzie się spotkaniem z Justyną Bednarek i Józefem Wilkoniem – autorką najlepszej dziecięcej książki roku i jednym najlepszym polskich ilustratorów – z okazji premiery ich wspólnej książki. „

W to mi graj” (Wydawnictwo Poradnia K) to zbiór bajek inspirowany najsłynniejszymi kompozycjami muzyki klasycznej. Autorzy spotkają się z czytelnikami w salonie Empik Junior w Warszawie.

Autorka Najlepszej Książki Dziecięcej „Przecinek i Kropka” i jeden z najwybitniejszych polskich ilustratorów połączyli siły. „W to mi graj” (Wydawnictwo Poradnia K) to zbiór bajek inspirowany najsłynniejszymi kompozycjami muzyki klasycznej. Justyna Bednarek i Józef Wilkoń spotkają się z czytelnikami 4 grudnia w salonie Empik Junior w Warszawie. „W to mi graj” to bajki, które przenoszą w świat muzycznych fantazji. Motywem przewodnim każdej z dwunastu bajek są najsłynniejsze kompozycje muzyki poważnej: Chopina, Mozarta, Ravela i innych.

Każda historia w bajkowej konwencji „opowiada” treść danej kompozycji. Wszystkie historie wieńczy portret mistrza. Książkę dopełniają przepiękne ilustracje jednego z najbardziej uznanych polskich grafików – Józefa Wilkonia. Książki Justyny Bednarek są pełne magii, zaludniają je bohaterowie nie z tej ziemi: skrzydlate zwierzęta, trolle, gadające przedmioty, zaczarowane kamyki… Ale, jak  zwykle u autorki, największe czary płyną z serca:

„Tak to już jest z muzyką – żeby jej słuchać, żeby ją grać, śpiewać i układać, trzeba mieć przede wszystkim – co? Słuch, powie ktoś z was. Tak, to prawda. Dobry głos – to też, oczywiście. Ale niczego nie wskóramy bez serca” – pisze autorka.

Justyna Bednarek, z wykształcenia jest romanistką, od lat pracuje jako dziennikarka i redaktorka w pismach kobiecych. Autorka bestsellerowych „Niesamowitych przygód dziesięciu skarpetek” i „Pięciu sprytnych kun”. W 2015 roku została laureatką nagrody Empiku za Najlepszą Książkę Dziecięcą „Przecinek i Kropka”.

Józef Wilkoń jest jednym z najwybitniejszych polskich artystów zajmujących się ilustracją. Pracował przy prawie dwustu książkach, zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych. Ilustrowane przez niego wydawnictwa przetłumaczono na ponad 20 języków.

4 grudnia, godz. 12:00 Empik Junior Warszawa, ul. Marszałkowska 116/122

Podziel się: