Główna » Ambasadorki i Ambasadorzy

Ambasadorki i Ambasadorzy

Ambasadorki i Ambasadorzy I i II edycji Kampanii (alfabetycznie, lista będzie aktualizowana)

2142370124_bakula_kobietyHanna Bakuła – Znana malarka, pisarka i publicystka jest absolwentką wydziału malarstwa warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Na wizytówce ma napisane „osoba kontrowersyjna” i za taką uchodzi. W 1981 roku zamieszkała na Manhattanie i pozostała w Stanach do 1989 roku. Zdobyła tam wiele prestiżowych nagród, projektowała kostiumy i scenografię do spektakli off- Brodway wyróżnioną przez New York Timesa, jest również laureatką Festiwalu Malarzy słowiańskich w Nowym Jorku. Malowała portrety pastelą i tam została nazwana przez krytyków” Witkacym w spódnicy.”
W 1990 wróciła do Warszawy gdzie rozpoczęła stałą współpracę z miesięcznikiem Playboy, do którego pisała felietony 17 lat i Urodą do której pisała 12 lat. Przez 5 lat była współpracowniczką Dziennika Łódzkiego. Obecnie współpracuje z Wirtualną Polską i ma stały felieton, podobny w stylu do felietonów w Playboyu w portalu- www.kobieta.wp.pl. W 1986 roku zaprojektowała kostiumy do Carmen w warszawskiej Operze Narodowej. Spektakl do dziś cieszy się niezwykłym zainteresowaniem.
Wydała 15 książek, z których dwie powieści są bestsellerami: „Jak stracić przyjaciół” i „Jak zyskać przyjaciół”- poradniki astrologiczne, „Instrukcję obsługi”- zbiór osobistych ankiet stu znanych osób, „Bandanę”- poradnik dla młodzieży. „Seks na kredyt”- felietony z Playboya, „Ostatni Bal- listy do Agnieszki Osieckiej”- wspomnienia z ich niezwykłej przyjaźni, powieść – „Idiotka”, „Tajski masaż”- zbiór nowojorskich opowiadań, „Świr Nowojorski”- album o punkach z lat 80 i „Hazardzistkę”- kultową powieść o artystach z czasów Gierka, oraz „Sekrety”, zbiór esejów wydanych wspólnie z Anną Majewską i Anną Ibisz, „ Hanię Banię”- powieść autobiograficzną o dzieciństwie, „Hanię Banię- królową samby”, o czasach szkoły podstawowej, „ Hanię Banię- tornado seksualne”- o szkole średniej. Na początku roku ukazała się powieść o Nowym Jorku i Warszawie, „ Idiotka wraca”.
Firma, Portretowa działa portretując osoby znane i nieznane, ale piękne. Ostatnio artystka rysuje pastelowe pejzaże i maluje olejne obrazy związane z kartami Tarota.
W 1997 roku ufundowała imienną Fundację Hanny Bakuły, a w 1999 roku powstał przy niej słynny Klub Kobiet. Fundacja zajmuje się pomocą dzieciom z domów dziecka w Kielcach i na Gołotczyźnie. Od początku, co roku Fundacja organizuje Festiwal Muzyki Franciszka Schuberta w Warszawie z udziałem najwybitniejszych europejskich artystów. Hanna Bakuła jest soft- feministką popierającą kobiety i ich działania. Mieszka w Wilanowie i bardzo dużo podróżuje. Głownie do Nowego Jorku, z którym nadal jest bardzo związana z wzajemnością. Jej hobby, to jazda na rowerze.

Olga Borys – Olga Borys – aktorka, absolwentka PWSFTViT w Łodzi. Występowała m.in w Teatrze Komedia , Tearze Ochoty, Teatrze Prezentacje , Teatrze Kwadrat w Warszawie i gościnnie na deskach Teatru im. J. Osterwy w Lublinie. Popularność przyniósł jej sitcom” Lokatorzy”, gdzie wcieliła się w postać Zuzi Śnieżanki.
Jest zwyciężczynią pierwszej edycji telewizyjnego show ” Gwiazdy tańczą na lodzie”. Można ją było oglądać w takich serialach jak „Galeria”, ” Klan”, ” Na dobre i na złe ” , ” Pierwsza miłość ” czy ” Samo życie „.

Ilona Felicjańska – polska modelka, II wicemiss Polonia 1993, bizneswoman, pisarka. Założycielka i prezes Fundacji „Niezapominajka”.
W 1993 została II wicemiss Polonia, brała udział w konkursie Miss International 1994 w Japonii oraz była finalistką konkursu Elite Model Look. W 1994 zadebiutowała na wybiegu w kolekcji nieistniejącej już Mody Polskiej. W latach 1994-1995 brała udział w pokazach pret-a-porter w Paryżu, była gwiazdą na wybiegach u Calvina Kleina, Pierre’a Cardina oraz Gotexu. W latach 1995-1996 współpracowała z berlińską agencją modelek Berlin Models, dzięki czemu wzięła udział w pokazach mody w Berlinie oraz w otwarciu filii agencji Berlin Models w Santiago. W Polsce pojawiała się najczęściej na wybiegach u: Teresy Rosati, Anny Brodzińskiej, Joanny Klimas, Hexeline i Macieja Zienia. W 2003 wzięła udział w kilkudziesięciu sesjach mody, między innymi do Urody, Pani i Wysokich Obcasów, oraz w pokazach Marielli Burani, Teresy Rosati, Diesel i La Copein. W 2005 została ambasadorką włoskiego domu mody MaxMara. W 2007 była ambasadorem marki Alfa Romeo.
W 2005 powstała firma „Felicjańska Media”, organizująca pokazy mody, imprezy artystyczne, sesje zdjęciowe. Zyski z imprez prezes firmy Ilona Felicjańska przekazywała na leczenie chorych dzieci. W 2007 założyła Fundację „Niezapominajka”, której celem jest pomoc ofiarom wypadków losowych oraz osobom dotkniętym nieuleczalnymi i przewlekłymi chorobami. Za swoją działalność charytatywną i inspirowanie kobiet Felicjańska została nagrodzona nagrodą „ECCO Walk in Style”. W 2012 rozpoczęła kampanię społeczną skierowaną do kobiet – „Pamiętaj o samokontroli”. Wystąpiła w filmach, programach telewizyjnych, reklamach. Jest też współautorką pierwszego polskiego talk-show na antenie Polsatu „Na każdy temat” (1994-1998).  
23 stycznia 2013 r. ukazała się nakładem wydawnictwa Akurat debiutancka powieść Felicjańskiej – thriller erotyczny pt. „Wszystkie odcienie czerni”. W maju 2013 r. ukazała się jej druga książka, „Ilona Felicjańska: Cała prawda o…”

photo

Anna Gzyra – aktorka, Absolwentka Akademii Teatralnej w Warszawie w 2007 r. Laureatka Trzeciej Nagrody Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za rolę Felicji w przedstawieniu „Pułapka” na XXV Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi w 2007 r. W tym samym roku zagrała jedną z głównych ról w filmie Jutro idziemy do kina w reż. Michała Kwiecińskiego. Przez wiele lat występowała w serialu M jak miłość. Na wiosnę zobaczymy Annę Gzyrę w „Lekarzach”.

ffff

 

Lidia Kopania – Zwyciężczyni konkursu TOPtrendy 2006 organizowanego przez Telewizję Polsat.
Ciepły, czterooktawowy głos Lidii Kopani jest odkryciem organizatorów konkursu Miss Nastolatek Polski, gdzie zdobyła tytuł ‚Miss Dziennikarzy’. Jeszcze w trakcie studiów poznała Roberta Jansona, który specjalnie dla niej napisał przebój ‚Niezwykły Dar’, emitowany na antenie ogólnopolskich stacji radiowych.
Zadebiutowała w Polsce singlem ‚Pocałuj mnie’ podczas ogólnopolskiego konkursu ‚Premiery’ w 2005 roku.
W październiku 2006 roku nakładem EMI Music ukazała się Jej debiutancka płyta ‚Intuicja’, którą promowały single ‚Sleep’, ‚Hold On’ i ‚Twe milczenie nie jest złotem’.
13 czerwca 2008 roku ukazała się nowa płyta Lidii zatytułowana ‚Przed Świtem’.Album powstał w Hamburgu. Producentem muzycznym jest Jens Lueck. Na płycie znajduje się trzynaście piosenek autorstwa: Bernda Klimpel’a (lidera Kind Of Blue), Jensa Lueck’a, Filipa Sojki a także Rob’a Hoffman’a i Heather Holly (para ta stoi za sukcesami takich gwiazd jak Janet Jackson, Phil Collins, Sheryl Crow, Michael Jackson, Hole, Quincy Jones i wielu innych; Heather i Rob mogą również pochwalić się ogromnym sukcesem Christiny Aguilery, którą wykreowali i z którą współpracują do dziś). Teksty napisała Lidia oraz Andrzej Ignatowski. Lidia jest również ambasadorem firmy Alles, producenta luksusowej bielizny do końca 2014 roku.

fddfd

Marika Krajniewska – urodzona w Leningradzie pisarka. Związana z trzema miastami: Sankt Petersburgiem, za którym tęskni, Toruniem, do którego lubi wpadać na kawę, Warszawą, w której mieszka i pracuje. Nagradzana za swoje opowiadania i powieści. Autorka takich książek jak: „Papierowy motyl”, „Zapach malin”, „Za zakrętem”, „Pięć”, „Okno”. Pisze artykuły, przeprowadza wywiady, pracuje nad scenariuszami filmowymi i teatralnymi, reżyseruje swój pierwszy film, myśląc nad realizacją kolejnych. Współpracuje z TM ROMA. Prowadzi warsztaty kreatywnego pisania. Jest właścicielką własnego wydawnictwa i fundacji kultury Papierowy Motyl. Z wykształcenia rosjoznawca, tłumaczka. Interesuje się stosunkami polsko-rosyjskimi, wzajemnymi uprzedzeniami i stereotypami obu narodów. Uwielbia książki: czytać i pisać.

Marika

Aldona Orman — mama 5 letniej Idalki, aktorka filmowa i teatralna, zodiakalna Waga.
Zafascynowana kulturą i krajobrazami Azji, uwielbia podróżować i nawet w najdalszą wyprawę zabiera ze sobą córkę. Absolwentka wrocławskiej PWST.
Występowała na deskach teatru zarówno w Polsce jak i w Niemczech. Występowała w wielu monachijskich teatrach: Labor Theater, Werkstatt Theater i Pathos-Transport Theater, Moderner Theater. W tym ostatnim szczególną sympatię widzów zaskarbiła sobie, śpiewając największe niemieckie przeboje lat 60. Gdy decydowała się powrócić na stałe do ojczyzny, dołączyła do zespołu warszawskiego Teatru Kwadrat. Tu publiczność mogła podziwiać jej talent komediowy w rolach: Panny Tipdale w „Nie teraz kochanie”, Panny Jane w „Oknie na parlament”, Colombiny w „Słudze dwóch panów”, oraz Jane w „Dekoratorze”.
Swoja popularność zyskała przede wszystkim przez stworzenie wielu różnorodnych ról w najbardziej lubianych i popularnych serialach m.in. w „Klanie” i „Plebanii”, ale też w „Glinie”, „Pierwszej miłości”, „Barwach szczęścia”, a ostatnio również w „Na Dobre i na Złe”.
Chętnie bierze udział w akcjach charytatywnych, szczególnie tych niosących pomoc dzieciom. Aktorka często angażuję się w akcje podczas, których na spotkaniach z dziećmi i młodzieżą czyta książki oraz recytuje wiersze w celu zaszczepiania w najmłodszych zamiłowania do lektury.

Agnieszka Pohl – żona zdolnego męża i matka małego urwisa. Z wykształcenia filolog i tłumacz. Obecnie redaktor naczelna dwóch internetowych dzieci, o które codziennie dba i które codziennie rozwija: Brzdąca i Obsesji. Lubi kawę z mlekiem, zieloną herbatę i czarną z pomarańczą. Nie wyobraża sobie życia bez czekolady, także solonym karmelem nie pogardzi. Lubi gotować i szukać nowych smaków w kuchni. Kocha czytać. Czyta dużo, nie stroni od nowych autorów. Codziennie odkrywa nowe światy i pogrąża się w swojej literacko-kulinarnej pasji. Chętnie promuje debiutantów. Z przyjemnością propaguje czytelnictwo wśród dorosłych i dzieci. Pisze artykuły, przeprowadza wywiady i w wolnym czasie pisuje do szuflady. Marzy o dalekich podróżach i wielkiej domowej bibliotece.

agnieszka-pohl

 
Shirin Kader – urodzona w 1979 roku w Lublinie pasjonatka Orientu. Absolwentka filozofii kultury i europeistyki, od dzieciństwa zafascynowana kulturą i tradycją literacką świata arabskiego. Ze współczesnych pisarzy bliskowschodnich najbardziej ceni Orhana Pamuka. Sama przygodę z pisarstwem rozpoczęła już jako nastolatka, ale „Zaklinacz słów” jest jej pierwszą dojrzałą powieścią literacką. Prywatnie właścicielka sympatycznej kotki o imieniu Szisza i pokaźnej kolekcji książek o tematyce orientalnej. Od dziesięciu lat zakochana w Tunezji, do której ciągle wraca. Obecnie pracuje nad kolejną powieścią i w rodzinnym mieście prowadzi klimatyczną kawiarnię orientalną.

Shirin Kader to pseudonim literacki autorki.

shirin kader800

Ewa WoydylloEwa Woydyłło-Osiatyńska – doktor psychologii i terapeutka uzależnień.
Autorka książek m. in: Wybieram wolność, czyli rzecz o wyzwalaniu się z uzależnień, Zaproszenie do życia, Podnieś głowę: Buty szczęścia, Sekrety kobiet, My–rodzice dorosłych dzieci, W zgodzie ze sobą, Rak duszy: O alkoholizmie, Poprawka z matury.
Przyczyniła się do spopularyzowania w Polsce leczenia według modelu Minessota, opartego na filozofii Anonimowych Alkoholików.
Ukończyła historię sztuki na Uniwersytecie w Poznaniu oraz dziennikarstwo na Uniwersytecie Warszawskim. Wykształcenie psychologiczne zdobyła w Antioch University w Los Angeles, doktorat z psychologii uzyskała w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim.
Od 1987 roku związana z Ośrodkiem Terapii Uzależnień Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie. Pracuje w Fundacji im. Stefana Batorego, gdzie kieruje Regionalnym Programem Przeciwdziałania Uzależnieniom. Wykładała m.in. w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, Uniwersytecie Łódzkim, Uniwersytecie Warszawskim, Akademii Pedagogicznej w Krakowie, wielu Uniwersytetach Trzeciego Wieku; obecnie prowadzi autorskie zajęcia podyplomowe z coachingu zdrowia w Collegium Civitas. Działa w Fundacji ABCXXI „Cała Polska Czyta Dzieciom”, Polskiej Sieci Polityki Narkotykowej Od 1965 jest członkinią Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich; od 1987 z Polskiego Towarzystwa Psychologicznego; a od pięciu lat należy do Rady Programowej Kongresu Kobiet.
Jest autorką wielu przekładów anglojęzycznych publikacji, m.in.: Ludwig von Bertalanffy: „Ogólna teoria systemów” (PWN, 1984), Alvin Toffler: „Trzecia fala” (PIW, 1985).
Otrzymała medal św. Jerzego przyznany przez Tygodnik Powszechny, odznaczenie Ministra Sprawiedliwości – za pracę z uzależnionymi w więzieniach oraz Krzyż Oficerski Orderu Odrodzenia Polski nadany przez Prezydenta RP.
Bibliografia
„Wybieram wolność, czyli rzecz o wyzwalaniu się z uzależnień” Iskry 1991, Instytut Psychologii Zdrowia i Trzeźwości 1993, Akuracik 1998
„Początek drogi. Wykłady psychologa na Oddziale Odwykowym” Instytut Psychiatrii i Neurologii 1992, Akuracik 1998
„Zgoda na siebie. Wykłady psychologa na Oddziale Odwykowym” Instytut Psychiatrii i Neurologii 1993, Akuracik 1998
„Aby wybaczyć. Poradnik dla rodzin alkoholików” Instytut Psychiatrii i Neurologii 1993, Akuracik 1998
„Podnieś głowę” Świat Książki 1999 (w tomiku „Zgoda na siebie. Psycholog o uzależnieniach”), Akuracik 1998
„Zaproszenie do życia” Twój Styl 1999, Akuracik 2002
„Po co nam psychologia? W zgodzie ze sobą” Twój Styl 2001, Akuracik 2005
„Wyzdrowieć z uzależnienia”, 2004
„Sekrety kobiet” Wydawnictwo Literackie
„MY rodzice dorosłych dzieci” Wydawnictwo Literackie
„W zgodzie ze sobą” Wydawnictwo Literackie
„Podnieś głowę” Wydawnictwo Literackie
„Poprawka z matury” Wydawnictwo Literackie
„Rak duszy. O alkoholizmie” Wydawnictwo Literackie
„Buty szczęścia” Wydawnictwo Literackie
Bo jesteś człowiekiem. Żyć z depresją, ale nie w depresji” Wydawnictwo Literackie
Strona www: http://www.woydyllo.pl/

Agata Załęcka – aktorka i artystka kabaretowa. W latach 1999-2003 współpracowała z Teatrem Buffo w Warszawie, w roku 2003 z Teatrem Muzycznym Roma. . W 2008 roku ukończyła Warszawską Szkołę Filmową.
Na dużym ekranie zadebiutowała w 2009 roku, kiedy to zagrała epizodyczną rolę w „Rewersie”. Wcześniej zagrała w kilku etiudach studenckich, takich jak „Szafy” czy „Wieczór Kuglarzy”. Znacznie częściej pojawia się w serialach – ma na koncie kilkanaście gościnnych występów w najpopularniejszych polskich produkcjach telewizyjnych. W swojej karierze miała też epizod kabaretowy – przez niecały rok występowała w Kabarecie Moralnego Niepokoju, w którym zastąpiła Katarzynę Pakosińską (do kwietnia 2012 roku).

agata1

Podziel się:

Dodaj komentarz