Główna » Fenomenalny debiut literacki: Adam Widerski „Odwyk”

Fenomenalny debiut literacki: Adam Widerski „Odwyk”

Odwyk Adama Widerskiego okładka

15 maja nakładem Wydawnictwa INITIUM do księgarń trafi „Odwyk” autorstwa Adama Widerskiego. Jest to wyjątkowo dobry debiut literacki na poziomie mistrzów gatunku, zawierający elementy powieści sensacyjnej i thrillera psychologicznego.

W upalnej Łodzi panuje tylko pozorny spokój. W renomowanej klinice leczenia uzależnień ofiarą zabójcy pada jeden z pacjentów. Dochodzenie prowadzi inspektor Ryszard Walski z czwartego komisariatu.

Kim jest nieuchwytny sprawca? W kogo uderzy ponownie?

Dlaczego jego celem są ludzie uzależnieni i związani z narkotykowym półświatkiem?

Co oznaczają symbole, które zostawia przy zwłokach?

Czy psychopata prowadzi jakąś przerażającą rozgrywkę z policją?

Śledczy wchodzą do gry, mimo iż nie znają jej reguł. Mnożą się komplikacje, na jaw wychodzą skrywane sekrety. Kto zatriumfuje w ostatecznym starciu?

W debiutanckiej powieści Adama Widerskiego mieszają się zbrodnie i tajemnice przeszłości, miłość i korupcyjne układy, bolesne wspomnienia i trudy policyjnej roboty. Wszystko to w łódzkiej scenerii, dalekiej od pocztówkowego uroku.

„Idealne tempo, mocna akcja, zaskakujące zakończenie. Dodatkowo wielki plus dla autora za realistyczne odtworzenie miejsca akcji – Łodzi, jakiej nie znają turyści robiący sobie rundkę po knajpach przy Piotrkowskiej. Jestem pewien, że jeszcze nie raz usłyszymy o Adamie Widerskim!” – Zbigniew Zborowski

Jeśli już musielibyśmy porównać styl oraz klimat debiutanckiej powieści Adama Widerskiego, to na myśl przychodzi Jeffery Deaver i jego Kolekcjoner kości. Porównania nie są może najlepszym sposobem rekomendacji, ale do takiego autora i takiej pozycji, nie będą na pewno ujmą na literackim honorze.

Autor jest nauczycielem historii i wiedzy o społeczeństwie oraz blogerem. Jego blog znajdziecie pod tym adresem: https://bit.ly/2VQbwQ0

Przeczytaj fragment powieści ODWYK Adam Widerski Wydawnictwo INITIUM w naszym serwisie!

Adam Widerski "Odwyk"

Podziel się: