Close up photo of person s eye 3373735 Kiedy warto rozwa y wykonanie korekcji powiek

Kiedy warto rozważyć wykonanie korekcji powiek?

Chciałabyś mieć piękne, wyraziście podkreślone oko, lecz jest ono otoczone siecią zmarszczek, zwanych kurzymi łapkami?

Z pomocą przyjść może korekcja powiek, która sprawi, że skóra wokół oczu jest odmłodzona, zaś oka nie szpeci opadająca powieka.

Medyczne wskazania do plastyki powiek

Wbrew pozorom korekcja powiek jest zabiegiem wykonywanym nie tylko ze względów estetycznych. Medyczne wskazania do tego zabiegu, to między innymi bóle głowy, zmęczenie oczu, uczucie ciężkiej powieki czy ograniczone pole widzenia. Konsultacji z chirurgiem wymagają także tak zwane worki pod oczami, opuchlizna wokół oczu czy luźno zwisający fał w obrębie powieki górnej. Wskazaniem do wykonania zabiegu korekcji powiek może być także estetyka, czyli chęć usunięcia oznak starzenia wokół oczy, czyli zmarszczek i opadającej powieki.

Przeciwwskazania do zabiegu blefaroplastyki

Korekcja powiek wiąże się z koniecznością ingerencji chirurga i jako rodzaj operacji nie jest zalecana wszystkim, pomimo istniejących wskazań do zabiegu. Przede wszystkim plastyki powiek nie wykonuje się w okresie ciąży i karmienia piersią – z zabiegiem należy poczekać do zakończenia karmienia. Przeciwwskazaniem są niektóre choroby ogólnoustrojowe, zwłaszcza o ciężkim przebiegu, na przykład cukrzyca czy problemy z krążeniem. W obrębie skóry twarzy nie powinno być żadnej infekcji, przed zabiegiem należy także wyleczyć choroby zębów.

Co warto wiedzieć o korekcji powiek?

Jeżeli chirurg zakwalifikował cię do zabiegu i wykluczył ewentualne przeciwwskazania, wówczas warto dowiedzieć się co nieco na temat przebiegu samej operacji. Trwa ona około sześćdziesięciu minut i przeprowadzana jest w znieczuleniu miejscowym. Początkowo blizny pozabiegowe są widoczne, jednak z czasem jaśnieją, stając się niezauważalne. Warto pamiętać, że po zabiegu należy sumiennie stosować się do zaleceń lekarza, które gwarantują powodzenie przeprowadzonego zabiegu. Lekarz po zakończonej operacji udzieli wskazań, związanych między innymi z unikaniem makijażu oka w ciągu kilku dni po zabiegu.

Więcej informacji znajdziesz na https://artclinique.pl

Artykuł partnera

Zobacz również wideo:

Poczytaj również:

Copy link