Katie Eary

Katie Eary dla River Island Design Forum

River Island z dumą zapowiada ekscytującą kolaborację ze wschodzącą gwiazdą projektowania, Katie Eary, w ramach Design Forum na wiosnę/lato 2014.
Na kolekcję składają się gładkie, lejące się tkaniny, ekspresjonistyczne printy, seksowne kostiumy kąpielowe i modne akcesoria.

Brytyjska projektantka Katie Eary rozpoczęła swoją profesjonalną przygodę z modą wraz z uzyskaniem dyplomu w londyńskim The Royal College of Art w 2008 roku. Od tamtej pory jej kariera błyskawicznie się rozwija, a sama Katie jest bacznie obserwowana na londyńskiej modowej scenie. Projektantka skupia się głównie na modzie męskiej – ściśle współpracowała z Kanye Westem przy tworzeniu jego marki.

W ostatnich sezonach Katie wprowadziła na wybiegi również kolekcję na kobiet. Teraz, dzięki współpracy z River Island Design Forum, udowodni swoją miłość do printów i projektowania szerokiemu odbiorcy.

Mówiąc o swoich inspiracjach, Katie wspomina: „Punktem wyjścia był dla mnie film „Las Vegas Parano”. Różnica polega na tym, że ja głównym bohaterem uczyniłam swoją muzę, silną kobietę, podczas szalonej, halucynacyjnej podróży przez pustynię i to dla niej zaprojektowałam stroje, które okazały się mocno osadzone w złocie i stylistyce plemiennej.”

Kolekcja została zaprojektowana z myślą o zdecydowanych, pewnych siebie dziewczynach, dla których strój jest sposobem na wyrażenie własnej osobowości i wyróżnienie się z tłumu. Zwierzęce printy w energetycznych kolorach zdobią przewiewne sukienki maxi i spódnice z podwyższonym stanem oraz kostiumy kąpielowe, wyblakłe dżinsowe szorty, T-shirty i bluzki z szerokimi rękawami. Uzupełnieniem kolekcji są zamszowe torby ozdobione frędzlami, złote kolczyki-kółka z piór i designerskie naszyjniki.

“River Island kieruje swoje ubrania do modnych, wyluzowanych dziewczyn, co w pełni oddaje ducha moich projektów. Wszystkie niezależne, seksowne, pewne siebie kobiety, które odwiedzają River Island sprawiły, że nie miałam żadnych wątpliwości co do naszej współpracy” – zaznaczyła Katie.

Kolekcja Katie Eary dla River Island Design Forum zostanie po raz pierwszy zaprezentowana na wydarzeniu Fash/on Film podczas londyńskiego Tygodnia Mody w lutym 2013 w krótkim filmie wyreżyserowanym przez Kingę Burzę. Inicjatywa River Island Design Forum pomaga szerzej zaistnieć młodym twórcom, a panel Fash/On Film, stworyonz we współpracy z British Fahion Council, ma na celu wspieranie roli filmu w branży mody oraz rozwijania relacji między projektantami a filmowcami.

[nggallery id=5374]

Podziel się wiadomością:

Polecamy również