Katarzyna Pakosińska

Katarzyna Pakosińska wydaje płytę z Leszczami. W maju rozpocznie się trasa koncertowa

Katarzyna Pakosińska, znana z Kabaretu Moralnego Niepokoju, przygotowuje się do wydania płyty wraz z zespołem Leszcze. Data premiery wydawnictwa nie jest jeszcze znana. Album ma zawierać klasyki polskiej muzyki rozrywkowej w nowych aranżacjach. Będzie można je usłyszeć na koncertach już w maju.

Pakosińska rozpoczęła współpracę z Leszczami jeszcze w 2013 roku. Jednak zespół próbował ją pozyskać dużo wcześniej.

 – Leszcze rozpoczęły podchody do mojej osoby ponad rok temu. Po pierwszych spotkaniach wymawiałam się, że jestem bardziej związana z kabaretem, że najczęściej śpiewam psalmy w kościele. Chłopcy byli jednak wytrwali. Kiedy wreszcie zaciągnięto mnie na pierwszą próbę, tak zaiskrzyło między nami, że natychmiast zaczęło mi zależeć na tym projekcie – zdradza Pakosińska.

Nadchodzącą płytę promuje singiel „Zabierz moje sukienki” – cover hitu pochodzącego z lat 60. Za produkcję utworu odpowiedzialny był Paweł Sęk, współpracujący dotychczas m.in. z Taylor Swift, Lady Gagą oraz Kanye Westem.

 – Już na początku powiedziałam, że jeżeli będą fajne teksty, to na to pójdę. Przesłano mi słowa do 20 piosenek. Mój wybór padł na utwór, który miałam w głowie i mnie się najbardziej podobał, czyli na „Zabierz moje sukienki” Wandy Warskiej i Andrzeja Królewicza. Powiedziałam, że z nim wejdziemy do studia i zobaczymy, co będzie. Myślę, że piosenka niesie ze sobą fajną energię. Cieszy nas również pozytywny oddźwięk słuchaczy – mówi agencji Newseria Lifestyle Pakosińska.

W 2012 roku z zespołem Leszcze pożegnał się ich dotychczasowy lider – Maciej Miecznikowski. Wokalista planuje w najbliższym czasie wydać solowy album.

 – Maciek jest zupełnie innym artystą, dlatego nie ma czego tutaj porównywać. W zespole jest zupełnie nowa energia i mam nadzieje, że będzie tak dalej. W maju rozpoczynamy trasę koncertową, a ja mam zamiar wnieść pierwiastek kabaretowy do występów. Myślę, że uda nam się stworzyć nową jakość. Zespół tworzą fantastyczni muzycy, łatwo wchodzący w interakcję, więc bez problemu uda nam się stworzyć show. Oprócz tego Leszcze świetnie tańczą. Nie mogę się doczekać majowych koncertów – dodaje artystka.

Katarzyna Pakosińska to wieloletnia członkini Kabaretu Moralnego Niepokoju, z którego odeszła w lutym 2011. We wrześniu tego samego roku aktorka poprowadziła program w TVN Style – „Pakozetka”. Ostatnią płytą w dyskografii Leszczy jest album „Koniec z dziewczynami” wydany w 2010 roku.

Podziel się wiadomością:

Polecamy również