Iwona Węgrowska

Jutro ukaże się singiel promujący nową płytę Iwony Węgrowskiej

Jutro ukaże się singiel promujący nową płytę Iwony Węgrowskiej. To efekt współpracy z Tomaszem Lubertem

Iwona Węgrowska pracuje nad swoją kolejną płytą. Krążek utrzymany w popowej stylistyce ma się ukazać na początku przyszłego roku. Znajdą się na nim zarówno romantyczne ballady, jak i utwory taneczne. Album będzie promować singiel„Licznik strat”.

Współproducentem nowego krążka Iwony Węgrowskiej jest Tomasz Lubert, kompozytor i były lider zespołu Virgin. Będzie on odpowiedzialny za większość kompozycji, które trafią na płytę, jednak Węgrowska zapewnia, że i ona napisze trzy piosenki, głównie ballady. Płyta, której premiera planowana jest najpóźniej na marzec przyszłego roku, będzie utrzymana w klimacie pop.

– Będą tam oczywiście utwory taneczne, choć głównie pojawią się tam nowoczesne brzmienia, ale pop. Dla mnie zawsze się liczyło, żeby linia melodyczna była piękna, aby wszyscy mogli zaśpiewać, zatańczyć i się rozpłakać. Emocje są dla mnie bardzo ważne. Na pewno to nie będzie muzyka klubowa. Dobrze czuję się akurat w popie i myślę, że będzie to wielki bum, wielki mój powrót – mówi Iwona Węgrowska w rozmowie z agencją informacyjną Newseria Lifestyle.

Krążek promowany będzie przez singiel „Licznik strat”, będący wspólną kompozycją Tomasza Luberta i Pawła Gawlika. Wokalistka przyznaje, że długo czekała na możliwość zaśpiewania tak niesamowitego utworu.

– Można powiedzieć, że to jest taki pop radiowy, jeżeli mogę sobie na to pozwolić. Czyli nie jest to ani za bardzo nudne, ani za bardzo szybkie, lecz w sam raz. Uważam, że i do potańczenia, i do posłuchania, a przede wszystkim dla ludzi, którzy zwracają uwagę na tekst. Ważna jest też linia melodyczna, bo jak nie ma linii melodycznej, która nie jest piękna, jeżeli chodzi o refren, to po prostu nie czuję takich klimatów. Będzie ona w popowym stylu, ale takim muzycznie radiowym, do potańczenia, do posłuchania i do pośpiewania – zapowiada Iwona Węgrowska.

Wokalistka jest bardzo zadowolona ze współpracy z byłym liderem grupy Virgin. Jej zdaniem Tomasz Lubert to niezwykle uzdolniony muzyk i cieszy się, że po wielu latach znajomości wreszcie mogli podjąć współpracę.

– Tomek spadł mi z nieba. Bardzo fajnie mi się z nim pracuje, to bardzo uzdolniony człowiek. Któregoś dnia jakoś po prostu się do siebie odezwaliśmy. Powiedziałam mu, że składam płytę, a on, że może wrzuci mi jakieś kompozycje. I tak się stało, że w końcu się spotkaliśmy, dogadaliśmy i w większości kompozytorem na tej płycie będzie właśnie Tomek Lubert – mówi Iwona Węgrowska.

Do tej pory Iwona Węgrowska wydała trzy albumy studyjne. Ostatni z nich – „Dzielna” – ukazał się w październiku 2010 roku nakładem wytwórni EMI Music Poland. W 2014 roku wokalistka nagrała dwa single: „Atak serca” w duecie z Liroyem oraz „Kocham inaczej”.

Podziel się wiadomością:

Polecamy również