Justyna Steczkowska w Konwoju Muszkieterów

Justyna Steczkowska w Konwoju Muszkieterów

14 edycja Konwoju Muszkieterów dobiegła końca. Podczas dwóch miesięcy, od 5 grudnia do 31 stycznia, na rzecz potrzebujących dzieci przekazanych zostało ponad milion złotych. Justyna Steczkowska zaangażowała się w pomoc ponad 300 placówkom w blisko 200 miejscowościach w całej Polsce.

Organizatorem Konwoju jest Fundacja Muszkieterów założona w 2002 roku przez Muszkieterów − właścicieli supermarketów Intermarché i Bricomarché. Jej głównym celem jest pomoc tym, którzy znajdują się w trudnej sytuacji materialnej i życiowej, zwłaszcza dzieciom.

Każdego roku zaczynamy Konwój Muszkieterów w okolicach mikołajek. Inaugurując akcję zawsze staramy się odwiedzić jedną z wybranych placówek – mówi Marek Feruga, prezes Fundacji Muszkieterów. – Tak też było w tym roku. Zaczęliśmy 5 grudnia, od przekazania pierwszego symbolicznego czeku Szkole Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Warszawie. Dziś, gdy akcja się kończy, mamy na liście ponad 300 obdarowanych placówek, które w sumie otrzymały 1,1 miliona złotych. Biorąc pod uwagę wszystkie edycje Konwoju Muszkieterów przekazaliśmy łącznie ponad 10 milionów złotych. Możliwość pomocy innym daje nam ogromną satysfakcję.

Pomoc trafiła m.in. do Domu Dziecka im. Św. Józefa w Sanoku, Ośrodka Pomocy Społecznej w Polanicy Zdroju, Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Lęborku, Stowarzyszenia na Rzecz Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej „Przyjaciele Okruszka” w Kołobrzegu, oddziału rejonowego Polskiego Czerwonego Krzyża w Bolesławcu oraz świetlicy dla dzieci i młodzieży „Promyk” w Ciechocinku. Nie sposób wymienić wszystkich obdarowanych. Muszkieterowie wsparli domy dziecka, ośrodki pomocy społecznej, szkoły i parafialne zespoły Caritas, stowarzyszenia, fundacje, domy kultury. Większość placówek otrzymała czeki w wysokości 3 500 złotych. Ale zgodnie z tradycją Konwoju Muszkieterów trzy miejsca, wybrane w drodze losowania, zostały specjalnie wyróżnione. Czek symbolizujący przekazaną darowiznę wręczyła im osobiście ambasadorka Konwoju Muszkieterów Justyna Steczkowska.

Wokalistka wraz z Muszkieterami odwiedziła w grudniu warszawską szkołę muzyczną, a w styczniu – Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Szczecinku oraz Dom Dziecka w Brzegu. Była okazja do wspólnego śpiewania kolęd i muzykowania podopiecznych z artystką. To były przemiłe, wzruszające chwile, o których nie sposób zapomnieć. Dzieci przygotowały specjalne wystąpienia noworoczne i przedstawienia jasełkowe. Z przyjemnością śpiewałam z nimi i obserwowałam ich radość. To wielka przyjemność patrzeć na uśmiechnięte dziecięce buzie, a wszystko to za sprawą dzielnych Muszkieterów! mówiła Justyna Steczkowska, ambasadorka Konwoju Muszkieterów.

Konwój Muszkieterów jest akcją o zasięgu ogólnopolskim, ale pomoc trafia przede wszystkim do małych lokalnych instytucji w miejscowościach, gdzie działają Muszkieterowie prowadzący supermarkety Intermarché i  Bricomarché. Właściciele sklepów Intermarché i Bricomarché sami wybierają ośrodki w swojej okolicy wymagające wsparcia. Ośrodki w Wielkopolsce otrzymały łącznie 158 000 złotych na działalność statutową. Na Dolnym Śląsku wybrane placówki otrzymały łączną darowiznę w wysokości 150 500 złotych, a w województwie zachodnio-pomorskim Fundacja Muszkieterów pomogła lokalnym organizacjom kwotą 131 500 złotych. Dodatkowo Fundacja Muszkieterów we współpracy z Teatrem Wariate z Poznania zorganizowała 15 bezpłatnych przedstawień dla najmłodszych „Zimowa układanka”. Każdy spektakl obejrzało około sto dzieci.

Klienci sieci Intermarché i Bricomarché mogli bezpośrednio zaangażować się w akcję. Wystarczyło kupić specjalne torby na zakupy Fundacji Muszkieterów. Dochód z ich sprzedaży przeznaczony został na potrzeby organizacji wskazanych przez właścicieli supermarketów Intermarché i Bricomarché. – Dziękujemy naszym klientom za włączenie się w akcję i kupowanie naszych toreb charytatywnych. Zapraszamy do przekazywania na rzecz naszej Fundacji 1 % podatku, dzięki czemu będziemy mogli wesprzeć jeszcze większą liczbę potrzebujących – dodaje Marek Feruga.

Więcej informacji o akcji na: www.muszkieterowie.pl

Konwój Muszkieterów z Justyną Steczkowską_1

Fundacja Muszkieterów została założona w 2002 roku przy Grupie Muszkieterów, a jej głównym celem jest pomoc osobom znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej i życiowej, zwłaszcza dzieciom. Fundacja, zgodnie z wartościami Grupy Muszkieterów dotyczącymi dzielenia się zyskami z potrzebującymi, podejmuje na co dzień liczne inicjatywy dobroczynne i prospołeczne w miejscowościach, w których działają sklepy Intermarché i Bricomarché.

Podziel się wiadomością:

Polecamy również