Joanna Babynko

Joanna Babynko zdobyła tytuł 3 Wicemiss Tourism International 2019!

Joanna Babynko, 2 Wicemiss Polski 2018 zdobyła tytuł 3 Wicemiss Tourism International 2019 podczas konkursu rozgrywanego w Kuala Lumpur w Malezji.

Można śmiało powiedzieć, że Joanna Babynko kolekcjonuje szarfy i tytuły. W wyborach regionalnych Miss Podlasia została 1 Wicemiss i Miss Foto, a podczas konkursu półfinałowego Miss Polski – Miss Kozienic. W czasie grudniowej Gali Finałowej wywalczyła tytuły 2 wicemiss Polski, Miss Widzów Polsatu i Miss Polski Wirtualnej Polski. Teraz przyszedł czas na laury w konkursach międzynarodowych.

Joanna Babynko ma 23 lata, 178 cm wzrostu, wymiary 90/64/95, brązowe oczy i ciemne włosy. Pochodzi z Sokółki, Jest absolwentką studiów pielęgniarskich z doświadczeniem na oddziale ratunkowym Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Białymstoku.

Piękność w kimonie

Przez wiele lat Asia wyczynowo trenowała karate WKF. Wielokrotnie stawała na podium w Karate Shotokan podczas Pucharu Polski czy Mistrzostw Polski. Jest wicemistrzynią Europy w Kumite Drużynowym Kadetek na Mistrzostwach Europy Karate Shotokan 2013 i brązową medalistką w Kumite Indywidualnym na tych samych zawodach. To właśnie sport nauczył ją odwagi i pewności siebie.

Ponieważ na tatami byłam sama, musiałam samodzielnie podejmować decyzje i radzić sobie ze stresem, presją i obserwacją widzów, co potem bardzo przydało mi się na scenie – mówi wicemiss Polski 2018.

Asia rekreacyjnie pływa, jeździ na nartach a ponieważ lubi próbować nowych rzeczy, połączyła te dwa sporty i nauczyła się pływać na nartach wodnych. Próbowała też windsurfingu i wspinaczki. W telewizji ogląda skoki narciarskie, siatkówkę i Serie A. Kibicuje Juventusowi Turyn.

Pierwszy wyjazd do Azji

Asia spędziła w Malezji ponad dwa tygodnie. To była najdalsza podróż w jej życiu i pierwsza do Azji. Niestety nie miała czasu na indywidualne zwiedzanie, bo jej grafik być ściśle zaplanowany i wypełniony, ale organizatorzy przeznaczyli dwa dni na wycieczki, więc udało jej się zobaczyć najczęściej odwiedzane miejsca.

– Jestem pod ogromnym wrażeniem Kuala Lumpur i Ipoh, to przepiękne miejsca! – zachwyca się Asia wspominając słynne wieże Petronas Twin Towers i Menara KL Tower! – Na zdjęciach wyglądają inaczej niż w rzeczywistości. Ponieważ mam zdecydowany niedosyt Malezji wiem, że na pewno tam wrócę. Zakochałam się w kuchni azjatyckiej, jest całkowicie inna niż w Polsce. Spróbowałam tak wielu rzeczy, czasami nawet nie byłam świadoma, co jem. A owoce-mniam! Już za nimi tęsknię.

Przyjaźnie na całe życie

Podczas zgrupowania Joasia mieszkała z kandydatkami z Ugandy i Boliwii. Najbardziej zaprzyjaźniła się z kolei z reprezentantkami Czech, Tajwanu, Filipin i Finlandii oraz jedną z opiekunek. Ale tak naprawdę z wszystkimi miała dobry kontakt.

– Nie było między nami zawiści ani niezdrowej rywalizacji, trzymałyśmy się razem – opowiada wicemiss Tourism International 2019. – Ale faktycznie z wymienioną grupą miałam bliższe relacje. Teraz czekam, kiedy dziewczyny odwiedzą mnie w Polsce!

Niespodziewany sukces

Kiedy Asia usłyszała na scenie „Poland” jej pierwszą myślą było, czy na pewno się nie przesłyszała. Nie przypuszczała nawet, że może znaleźć się wśród koronowanych głów, więc niedowierzanie i szok mieszały się ze szczęściem.

– Gdy wyszłam na środek sceny, miałam milion myśli w głowie, ale jedna wracała co chwilę – czy to sen, czy to się dzieję naprawdę? Całkowicie nie spodziewałam się takiego wyróżnienia! To była bardzo miła niespodzianka.

Poza szarfą i diademem Asia dostała nagrodę pieniężną i nagrody rzeczowe od sponsorów. Przede wszystkim jednak przeżyła niesamowitą przygodę i poznała wielu ludzi, których nigdy nie zapomni. A tego nie da się wycenić.

Zobacz również: wszystko o Miss Polski w naszym serwisie!

foto: Prywatne archiwum Joanny Babynko.

Podziel się wiadomością:

Polecamy również