Nails 865121 640 Jesienny manicure hybrydowy w kilku krokach

Jesienny manicure hybrydowy w kilku krokach

Jesienny, niezwykle efektowny manicure hybrydowy możesz z powodzeniem wykonać sama. Wystarczy, że sięgniesz po odpowiednie akcesoria i będziesz trzymać się kilku, podstawowych kroków. Jak samodzielnie wykonać manicure przy użyciu frezarki do paznokci?

Czego potrzebujesz?

Do wykonania eleganckiego, jesiennego manicure, potrzebujesz przede wszystkim: bazy do lakierów hybrydowych, lampy do utwardzania, kolorowego lakieru hybrydowego, hard top, czyli lakieru nawierzchniowego, drewnianego patyczka, pilnika, bloku polerskiego lub frezarki do paznokci, a także cleanera i wacików. Aby nadać paznokciom prawdziwie jesiennego wyglądu, warto postawić na jesienną kolorystykę, czyli różne odcienie pomarańczu, brązu, kawy, fioletu i tym podobnych.

Jak skutecznie zdjąć stary lakier z paznokci?

W pierwszej kolejności musisz zadbać o usunięcie resztek poprzedniego lakieru. Konieczne jest pozbycie się starej warstwy przy użyciu frezarki do paznokci. To samo możesz zrobić przy wykorzystaniu bloku polerskiego lub pilnika, ale z pewnością czynność ta zajmie Ci zdecydowanie więcej czasu. Następnie nanieś aceton na wacik i przyłóż go do paznokcia. Całość zawiń w folię aluminiową. Po 10 minutach lakier będzie na tyle miękki, że uda Ci się bezproblemowo usunąć go przy użyciu patyczka. Możesz dodatkowo oczyścić paznokieć frezarką do paznokci.

Manicure hybrydowy krok po kroku

Wykonanie manicure hybrydowego musisz zacząć od delikatnego odsunięcia skórek. Najlepiej zrobić to przy użyciu specjalnego, drewnianego patyczka. Następnie z wykorzystaniem frezarki do paznokci nadaj paznokciom odpowiedni kształt. Tę samą czynność możesz wykonać, używając pilnika lub bloku polerskiego, ale z pewnością czynność ta będzie mniej dokładna i jednocześnie bardziej czasochłonna. Ważne jest też delikatne zmatowienie powierzchni paznokcia, aby lakier lepiej się przyjmował. W kolejnym kroku przetrzyj płytkę wacikiem nasączonym odpowiednim cleanerem. Tak przygotowane paznokcie są gotowe do nałożenia lakieru. Konieczne jest rozpoczęcie od bazy do lakierów hybrydowych. Ona zadba o komfortowe nakładanie właściwej warstwy, jej trudniejsze ścieranie i jednocześnie oczekiwany kolor. Następnie utwardź bazę przy użyciu lampy.

Manicure hybrydowy – nałożenie lakieru

Teraz pozostaje Ci do wykonania zasadniczy etap, czyli nałożenie właściwego lakieru. Paznokcie maluj starannie. Nie poprawiaj i nie dokładaj kolejnych warstw na świeżo pomalowane płytki. Po pomalowaniu utwardź lakier z użyciem lampy. Następnie powtarzaj powyższe czynności, aż do uzyskania oczekiwanego efektu, a zatem właściwej intensywności i krycia koloru. Najczęściej wystarcza dwukrotne nałożenie warstwy lakieru i ewentualnie dodatkowe wykonanie zdobień.

Zobacz również wideo:

Poczytaj również:

Copy link