meble do salonu fryzjerskiego

Jakie meble kupić do salonu fryzjerskiego?

Obecnie na rynku istnieje cała gama różnorodnych mebli do salonów fryzjerskich. Mają one nie tylko ułatwiać pracę fryzjerom, ale też czuwać nad wygodą Klienta. Podczas zakupu warto poświęcić uwagę na dobór mebli także pod kątem ich estetyki i ładnego wykonania.

Aby zakupić meble, które spełniają wszystkie powyższe warunki, możesz skorzystać z pomocy dobrej sklepu internetowego, np. Wyposazenie-salonu-fryzjerskiego.pl. Na jej stronach znajdziesz meble renomowanych producentów – wszystko pogrupowane w przemyślane kategorie. Hurtownia oferuje także pomoc doradcy, którego specjalistyczna wiedza pozwoli dokonać świetnego wyboru.

Najlepszymi producentami mebli fryzjerskich są obecnie takie firmy, jak: Ayala, Panda, Uno, Efalock, Italpro, MDM Milano, Gabbiano, Fox oraz Ceriotti. Kupując sprzęt tych marek, otrzymujesz gwarancję niezawodności i trwałości wykonania. Dzięki wprowadzeniu przez producentów specjalnych linii mebli, możesz dobrać je pod względem designu, aby Twój salon sprawiał wrażenie profesjonalnie zaprojektowanego.

Przegląd niezbędnych mebli fryzjerskich zacznijmy od podstaw. Przede wszystkim musimy wyposażyć salon w fotel fryzjerski, konsolę, myjnię oraz hoker. Nieodzowne podczas pracy okażą się też szafki, labory, wózki i pomocniki fryzjerskie.

Fotel, w którym siedzi klient podczas zabiegu, musi być przede wszystkim wygodny, a więc wykonany z dobrego materiału (np. wylewki poliuretanowej) i wyposażony w podłokietniki. Może też posiadać podnóżek oraz regulowaną wysokość, którą zapewnia pompa hydrauliczna lub gazowa. Mebel musi być na tyle stabilny, aby nie przeszkadzać fryzjerowi w pracy.

W parze z fotelem idzie konsoleta, czyli oprawione lustro, w którym klient może przeglądać się podczas zabiegów. Ważne, żeby była ona stabilna i ładnie wykonana. Lustro powinno być podświetlane, a sam mebel wolnostojący lub wbudowany w ścianę. Możemy wybrać model z jednym lub dwoma stanowiskami.

Hoker zapewni fryzjerowi wygodę podczas zabiegów. Jest to rodzaj obrotowego taboretu bez oparcia lub o niskim oparciu. Dobry hoker musi posiadać podnośnik regulujący jego wysokość oraz gumowe kółka. Można dobrać go wykonaniem do fotela fryzjerskiego.

Myjnia to kolejny nieodzowny w salonie mebel. Powinna być wykonana z dobrej jakości materiałów i posiadać wymienne siedzisko. Możemy wybrać myjnię kompaktową – z wbudowanym fotelem lub model, do którego trzeba taki fotel dostawić. Wymagającego klienta z pewnością zadowoli myjnia fryzjerska, która oprócz funkcji mycia głowy może też oferować masaż wibracyjny.

Pozostałe wyposażenie salonu, czyli szafki i labory, wózki i pomocniki fryzjerskie oraz witryny na akcesoria i kosmetyki to sprzęty, które powinny zapewniać wygodny dostęp do przechowywanych rzeczy. Część z nich może stać na obrotowych kółkach, aby łatwiej je było przemieszczać.

Nie należy zapominać o umeblowaniu poczekalni oraz recepcji – to one są bowiem wizytówką naszego salonu. Poczekalnia powinna być zaopatrzona w wygodną sofę i fotele, a także stolik na gazety i wieszak na okrycia klientów. Recepcja zaś powinna mieć elegancki design i podkreślać aranżację wnętrza.

Niezależnie od tego, jakie meble wybierzesz, pamiętaj, aby kierować się nie tylko ich estetyką, ale przede wszystkim trwałością wykonania i renomą ich producenta.

mali2

quadro

Podziel się wiadomością:

Polecamy również