Jak zaprojektować odpowiednio salon fryzjerski

Jak zaprojektować odpowiednio salon fryzjerski?

Jeśli marzysz o własnym salonie fryzjerskim, właśnie zaczęła się Twoja przygoda z salonem lub prowadzisz go już jakiś czas, ale dochodzisz do wniosku, że przydałby mu się nowy wystrój – ten artykuł jest dla Ciebie!

Niezależnie od powodów, które sprawiły, że właśnie czytasz ten akapit, chcemy podpowiedzieć Ci, jak powinien wyglądać dobrze zaprojektowany salon fryzjerski. To bowiem przemyślane wnętrze może zdecydować o sukcesie Twojej działalności!

Zacznijmy od podstaw. Dobry projekt wnętrza salonu musisz posiadać, zanim go jeszcze otworzysz. Spróbuj wtedy zrobić małą wycieczkę po okolicy. Przypatrz się ulicy, przy której stanie Twój zakład. Zwróć uwagę na jej architekturę, dominujące kolory i szyldy. Popatrz, jakie budynki stoją przy drodze – czy są to stare kamienice, nowe bloki, domki jednorodzinne, a może sklepy usługowe lub siedziby dużych i małych firm? Od najbliższego otoczenia Twojego salonu może zależeć Twój dochód. Ważne więc, żeby trafić w gust i upodobania klientów! Jeśli zatem w okolicy spotkasz przewagę młodych ludzi, możesz pokusić się o nowoczesny wystrój wnętrza salonu. Jeśli zaś część potencjalnej klienteli będą stanowić rodzice z małymi dziećmi, zastanów się nad wydzieleniem wewnątrz małego kącika dziecięcego.

jaki-salon

Dokładne przypatrzenie się lokalizacji Twojego salonu może dać Ci jeszcze jedną przewagę. Jeśli na przykład w otoczeniu dominują szarości lub kolory przygaszone, postaraj się o kolorową fasadę. Już odrobina nawet stonowanego koloru może przyciągnąć spojrzenia klientów. I jeszcze jedna rada: wyjdź z ofertą do ludzi, którzy z jakiegoś powodu odwiedzają okolice salonu. Być może znajduje się on na osiedlu, a może w centrum miasta? Każda z tych lokalizacji daje przewagę. Zakład osiedlowy możesz urządzić w ciepłych barwach. Postaraj się też, żeby było w nim przytulnie – na przykład za sprawą wygodnych foteli w poczekalni i naturalnego światła. Inaczej możesz urządzić wnętrze salonu, który znajduje się w galerii handlowej. Ponieważ każdy sklep w galerii chce zdobyć klientów, musisz szczególnie zadbać, aby Twoja wystawa przyciągała wzrok. Z drugiej strony, jeśli wnętrze galerii jest utrzymane w minimalistycznym stylu, Twój salon powinien go również odzwierciedlać. Jeśli zaś otwierasz biznes w centrum miasta, spraw, aby witryna salonu dała się zauważyć.

projekt-gabinetuDobry projekt salonu to nie tylko jego fasada, ale też wnętrze. Niezależnie od wystroju i bez względu na powierzchnię pomieszczenia pamiętaj o wyeksponowaniu tego, co oferujesz – kosmetyków fryzjerskich. Niech będą to produkty wysokiej jakości, schludnie i estetycznie zapakowane.

Przejdźmy do wnętrza Twojego salonu. Powinniśmy podzielić je na strefy, z których każda wymaga nieco innego podejścia. Przy wejściu mamy poczekalnię. Umebluj ją wygodnymi kanapami lub fotelami, a obok postaw stolik, na którym rozłożysz czasopisma umilające oczekiwanie na swoją kolej. Niedaleko wejścia powinna się znajdować także recepcja, w której możemy umieścić profesjonalną recepcję fryzjerską. Dalej będzie strefa stanowisk fryzjerskich, w której zamontujesz dobrej jakości fotele fryzjerskie, konsole, witryny i szafki. Może tam stać także wózek lub pomocnik fryzjerski. I na koniec strefa mycia – zakup do niej renomowaną myjnię fryzjerską.

Wszystkie powyższe meble do salonu można zakupić w dobrych sklepach internetowych, np. Wyposazenie-salonu-fryzjerskiego.pl. W tej hurtowni nie tylko znajdziesz profesjonalne meble, ale też przedyskutujesz ich wybór z pomocną obsługą sklepu.

Twój salon może też posiadać dalsze strefy: socjalną (pomieszczenie dla pracowników), labor do przygotowywania farb oraz toaletę. Niezależnie od tego, na ile stref będzie podzielony, pamiętaj o najważniejszym: Twoi klienci powinni czuć się w nim komfortowo. Zadaj więc sobie pytania: czy Ty dobrze się czujesz we wnętrzu zakładu? Czy jesteś w stanie oczekiwać w nim wygodnie na swoją kolej? Czy jego fasada, witryny i recepcja zachęcają do wejścia i pozostania w środku? A co z samymi zabiegami? Czy fotele fryzjerskie są wygodne, a konsoleta dobrze ustawiona i można się w niej przejrzeć podczas stylizacji włosów? A może Twoja myjnia lata świetności ma już za sobą? Pamiętaj, że jeśli Ty i Twoi pracownicy dobrze czujecie się w salonie, mogą polubić go także klienci!

Podziel się wiadomością:

Polecamy również