włosom wzmocnienie

Jak zapewnić włosom wzmocnienie?

Zdrowe włosy to przede wszystkim takie, które są grube, mocne i mało podatne na uszkodzenia. Nie każdy rodzi się z takimi, dlatego warto pracować nad ich wzmocnieniem poprzez dobrze dobraną codzienną pielęgnację.

Tricki, które naprawdę wzmacniają włosy

Osoby mające cienkie, łamliwe, skłonne do niszczenia włosy powinny zastanowić się nad suplementacją. Nie zawsze zdrowa dieta pełna składników odżywczych jest w stanie wzmocnić włosy, ponieważ potrzebują one krzemionki – ważnego składnika, w który nasza dieta raczej nie obfituje. Ma go natomiast skrzyp polny – dlatego warto łykać suplementy ze skrzypem. Można także stosować płukanki ze skrzypu zebranego samodzielnie lub kupionego w postaci herbatek na wzmocnienie włosów. Włosy staną się mocniejsze, gdy będzie się także stosowało różnego rodzaju kosmetyki do ich pielęgnacji. Dobra odżywka do włosów jest w stanie zdziałać cuda, szczególnie w zestawieniu z maską lub serum.

Składniki zawarte w odżywkach na wzmocnienie

Wszystkie tkanki naszego ciała zbudowane są z białek – jest to podstawowy składnik budulcowy naszego organizmu. Jednak nie zawsze białko, które spożywamy, zostaje spożytkowane do regeneracji zniszczonych i cienkich włosów. Dlatego należy stosować odpowiednie kosmetyki pielęgnacyjne. Odżywka do włosów z proteinami pochodzącymi z naturalnych źródeł, na przykład z wyciągu z komosy ryżowej czy pszenicy, jest w stanie zdziałać cuda. Tego rodzaju odżywki są najczęściej stosowane w salonach fryzjerskich i mają naprawdę wyjątkowe działanie.

Jak działają odżywki odbudowujące?

Profesjonalna odżywka do włosów może być także kupowana i stosowana przez osoby prywatne, jednak należy dobrze jej szukać na półkach w drogeriach lub w sklepach z zaopatrzeniem fryzjerskim. Proteiny zawarte w odżywce wbudowują się w strukturę włosa, wzmacniając jego łodygę i doprowadzając do jej zgrubienia. Dzięki temu włosy mają po prostu zwiększoną objętość, są wyraźnie grubsze i mocniejsze. Oprócz tego takie kosmetyki mocno wygładzają włosy i ułatwiają ich rozczesywanie. To powoduje, że włosy łatwiej poddają się ząbkom grzebienia lub szczotki, nie plączą się i nie niszczą, więc dłużej zachowują dobry wygląd. Te kosmetyki nie obciążają włosów, więc nie wpływają na wzmożoną produkcję sebum, a ponadto chronią je przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi, takimi jak mróz, promieniowanie UV czy wysoka temperatura! Stosując taką odżywkę regularnie, można w krótkim czasie zauważalnie wzmocnić i zregenerować swoje włosy!

Materiał partnera

Podziel się wiadomością:

Polecamy również