Butelki perfum z kwiatami 106006 868 Jak wybra trwa e perfumy damskie

Jak wybrać trwałe perfumy damskie?

Podczas zakupu perfum chcemy wybrać jak najtrwalsze i wyczuwalne zapachy, które wyróżniają się esencjami. Na trwałość perfum wpływa również typ naszej skóry i to, w jaki sposób ją pielęgnujemy. To o tyle istotne, jeśli zależy nam wyborze odpowiednich perfum damskim dla siebie lub bliskiej osoby. Na co zwrócić uwagę, wybierając perfumy? Co wpływa na ich trwałość? Wszystkiego dowiesz się, zapoznając się z naszym artykułem.

Skąd biorą się zapachy perfum?

Perfumy składają się z wielu olejków zapachowych i składników aromatycznych. Pozyskuje się je zazwyczaj z naturalnych źródeł, ale w sztuczny sposób – nieszkodliwe dla środowiska. Naturalne składniki pochodzą z roślin, kwiatów, owoców, drzew, liści czy traw. Warto wiedzieć, że niektóre aromaty są kosztowne do pozyskania w sposób naturalny. Dlatego imituje się je poprzez syntetyczne zamienniki. Często zamienniki takich naturalnych składników produkuje się, gdy w perfumach znajdują się składniki zwierzęce, choćby mowa o piżmie.

Popularne nuty zapachowe perfum damskich

Wyróżniamy kilka nut zapachowych, które są najczęściej wykorzystywane w perfumach dla kobiet.

  • Nuty cytrusowe (bergamotka, limonka, cytryna, pomarańcza, neroli, grejpfrut).
  • Nuty kwiatowe (róża, lawenda, kwiat pomarańczy, konwalia, jaśmin).
  • Nuty orientalne (bursztyn, cynamon, wanilia, mirra, fasola tonka, piżmo).
  • Nuty paprociowe (pelargonia, mech dębowy, lawenda, bergamotka).

Perfumy, woda perfumowana i woda toaletowa – które najtrwalsze?

Jeśli zależy nam głównie na trwałym i intensywnym zapachu, powinniśmy zapoznać się z rodzajami dostępnych perfum.

  • Perfumy – w swoim składzie mają od 15 do 40% esencji zapachowych. To najtrwalsze perfumy dostępne w drogeriach i perfumeriach.
  • Woda perfumowana – zawiera od 10 do 15% olejków zapachowych. Nieco mniej trwalsze, ale nadal sprawdzą się, jeśli zależy nam na intensywności.
  • Woda toaletowa – zawiera najmniejszą ilość składników zapachowy, od 5 do 10%.

Różnice procentowe zawartości olejków zapachowych to bardzo ważny czynnik, gdy zależy nam na trwałości perfum. Dlatego dobrze wybrać tradycyjne perfumy, a zrezygnować z zamienników i typowych perfumowanych produktów.

Czym jest nuta serca, głowy i nuta bazowa?

Wszystkie zapachy znajdujące się w perfumach podzielone są na trzy kategorie: nutę głowy, serca i nutę bazową.

Nuta głowy jest zapachem, który jest od razu wyczuwalny po aplikację na skórę. Odbywa się to maksymalnie od 15 do 30 minut. Kolejnym akordem zapachu jest nuta serca, która utrzymuje się do 2 godzin, a następnie tzw. baza może być wyczuwalna od kilku do nawet kilkunastu godzin po aplikacji. Wszystko zależy od danego zapachu.

Jak przedłużyć trwałość perfum na skórze?

Perfumy powinny charakteryzować się trwałością, aby wyróżniały się intensywnością na skórze. Niezależnie od zapachu, warto stosować perfumy na nawilżoną skórę. Jeśli mamy suchą skórę należy pamiętać o odpowiednich nawilżających balsamach lub kremach. Ponadto dobrze jest aplikować perfumy w najbardziej wyczuwalnych miejscach. Mowa głównie o miejscach, w których wyczuwa się puls – nadgarstek, szyja i zgięcie łokcia. Nie rozcieraj perfum po aplikacji! Nie tylko sprawia to, że zapach szybciej się ulatnia, ale nie jest intensywny.

Gdzie kupić trwałe perfumy damskie?

W większości popularnych drogerii znajdziemy specjalne działy z perfumami zarówno damskimi, jak i męskimi. Możemy wybierać spośród wielu marek i rodzajów perfum. Podczas wizyty w drogeriach musimy pamiętać, aby nie stosować wcześniej żadnych zapachowych kosmetyków, ponieważ zaburzy to nasz węch i nie będziemy w stanie wybrać odpowiedniego zapachu dla siebie. Ponadto nie rozcierajmy perfum po aplikacji, ponieważ nie uzyskamy danego zapachu. Ważne jest, aby nie aplikować jednocześnie więcej niż 3 zapachów.

Kupić trwałe perfumy dla kobiet możemy również poprzez perfumerie internetowe, gdzie możesz nabyć próbki lub przetestować kilka rodzajów perfum. Wybierz oryginalne francuskie perfumy damskie na francuskieperfumy.pl, aby móc cieszyć się wyjątkowo trwałym i intensywnym zapachem. Gwarantujemy, że wybierzesz zapach dla siebie lub bliskiej osoby.

Artykuł Partnera, źródło zdjęcia: freepik.com

Zobacz również wideo:

Poczytaj również:

Copy link