termoochrony włosów

Jak wybrać kosmetyk do termoochrony włosów?

Termoochrona włosów jest niezbędna jeśli często stylizujesz włosy z pomocą suszarki, prostownicy lub lokówki. W wyniku działania wysokiej temperatury pasma mogą się przesuszyć, uszkodzić, stracić blask. Czasem już po jednym użyciu gorącego nawiewu suszarki można zauważyć wyraźne osłabienie pasm.

Jak działają kosmetyki termoochronne?

Jednym z najczęstszych składników w kosmetykach termoochronnych jest ksyloza. Jest to rodzaju cukru, który topi się w wyniku działania ciepła i w efekcie tworzy na włosach szczelną warstwę ochronną. Drugim popularnym składnikiem są silikony bogate w substancje nawilżające i natłuszczające, które podobnie jak ksyloza pozostawiają na włóknach barierę zabezpieczającą podczas stylizacji termicznej. Zdecydowanie warto unikać produktów z alkoholami, ponieważ wysuszają one włosy. Natomiast jeśli w składzie znajduje się alkohol (np. Alcohol Denat), ale przy końcu listy jego wpływ nie będzie tak silny.

Termoochrona a rodzaj włosów

Włosy cienkie i delikatne

Do włosów cienkich i delikatnych świetną propozycją są spraye termoochronne, np. Matrix Style Link Heat Buffer. Formuła sprayu lub mgiełki jest na tyle lekka i mało odczuwalna dla włosów, że nie obciąży ich. Dodatkowo jeśli Twoje włosy bywają oklapnięte spray nie spotęguje tego efektu. Trzeba uważać na spraye wygładzające i prostujące, które mogą wizualnie zmniejszyć objętość włosów, co w przypadku cienkich pasm nie będzie korzystne.

Włosy suche i zniszczone

Włosy suche i zniszczone wymagają odpowiedniej dawki nawilżenia. Oczywiście kosmetyki termoochronne w sprayu spełnią swoje zadanie zabezpieczenia przed wysoką temperaturą, natomiast warto poszukać takich z dodatkowymi składnikami nawilżającymi. Często znajdują się one w produktach o kremowych konsystencjach takich jak np. L’Oreal Professionnel Nutrifier.

Włosy grube, kręcone, puszące się

Włosy grube i kręcone zazwyczaj mają skłonność do puszenia się, dlatego wymagają ujarzmienia niesfornych kosmyków. W przypadku tego rodzaju włosów warto zainwestować w kosmetyki termoochronne o właściwościach wygładzających, np. Schwarzkopf Professional Osis+ Tame Wild. Kremowe formuły są tu wręcz wskazane, ponieważ dodatkowo pomogą zdyscyplinować włosy. Jeśli masz włosy grube i puszące się, ale chcesz je wyprostować na rynku dostępnych jest wiele termoochronnych produktów prostujących takich jak np. Schwarzkopf Professional Osis+ Flatliner.

Jak używać kosmetyków termoochronnych?

  • Produkty chroniące przed wysoką temperaturą trzeba stosować za każdym razem, gdy poddajemy włosy stylizacji termicznej.
  • Po aplikacji kosmetyku bardzo ważne jest rozczesanie włosów, aby równomiernie pokryć nim włosy.
  • Jeśli stosujesz produkt termoochronny przed użyciem prostownicy lub lokówki włosy muszą być całkowicie suche. W przeciwnym razie nie zmniejszy on ryzyka spalenia wilgotnych włókien.
  • Przy regularnym stosowaniu kosmetyków do termoochrony zaleca się stosować szampon oczyszczający, który dokładnie usunie resztki produktów z włosów (najlepiej raz w tygodniu).

Termoochrona to nie wszystko

Trzeba pamiętać, że kosmetyki termoochronne nie zregenerują już zniszczonych włosów. Ich zadaniem jest tylko stworzenie na włóknach warstwy ochronnej, która mechanicznie zabezpieczy je przed działaniem wysokiej temperatury. Jeśli wewnętrzne struktury włosa są osłabione lub uszkodzone, produkty termoochronne dostępne w Trena.pl zapobiegną jedynie ich dalszemu uszkadzaniu. Do poprawy kondycji włosów niezbędne jest wprowadzenie odpowiedniej pielęgnacji z systematycznym stosowaniem kosmetyków odbudowujących (masek, kuracji, olejków itd.).

Artykuł partnera

Podziel się wiadomością:

Polecamy również