Poklad Jak wybra dobry podk ad

Jak wybrać dobry podkład?

Makijaż odgrywa bardzo ważną rolę w życiu każdej z nas, dlatego tak istotne jest dobranie odpowiednich kosmetyków. Podstawę stanowi dobry podkład, który zapewni nam zdrowy i zadbany wygląd skóry. Dzięki niemu twarz będzie sprawiała wrażenie promiennej i odżywionej.

Jak dobrać odpowiedni podkład dla swojej cery?

Dobór podkładu dla niektórych z nas to droga przez męki. Testujemy wiele produktów. W sklepie ostatecznie wydaje nam się, że podjęłyśmy dobrą decyzję, lecz niestety w domu wszystko wychodzi na jaw i okazuje się, że to jednak nie to, czego szukałyśmy. Dlaczego tak się dzieje? Ponieważ w sklepie jest sztuczne oświetlenie, które zaburza nam postrzeganie realnych barw. Problemem związanym z niewłaściwym doborem podkładu jest również to, że większość kobiet źle testuje podkłady i nakłada je na rękę. Jest to dość sporym błędem, ponieważ aby dobrze dobrać podkład, należy go rozsmarować na szyi, a nie na ręce. Skóra naszych dłoni nieraz ma inny odcień niż twarzy, dlatego rozsmarowanie podkładu na szyi pozwoli nam na szybszy i skuteczniejszy dobór odcienia. Kobiety powinny bowiem dobierać podkład nie na podstawie koloru skóry twarzy, ale szyi i dekoltu. Idealnie dobrany podkład będzie wyrównywał koloryt cery i nie będzie dawał efektu sztuczności.

Ważna jest również metoda nakładania podkładu. Częstym błędem popełnianym przez kobiety jest rozsmarowywanie podkładu. Poprawną techniką jest natomiast wklepywanie go gąbeczką w skórę. Wydawać się może, że to błahostka, ale uwierzcie – efekt jest zupełnie różny.

Przy dobieraniu podkładu warto ustalić tonację kolorystyczną skóry, czyli sprawdzić, czy jest ona bardziej żółtawa, czy może porcelanowa. Jeśli trudno nam jest to określić, możemy skorzystać z testu paseczkowego. W sytuacji, gdy cera jest bardziej porcelanowa, warto skorzystać z chłodniejszych odcieni. Natomiast gdy jesteśmy posiadaczkami cery żółtawej, to lepiej postawić na odcienie naturalne. Idealny może być podkład Fit Me od Maybelline New York. Jego szeroka gama odcieni zaspokoi potrzeby każdej z nas. Jest łatwy w nakładaniu i dopasowuje się do każdego rodzaju cery, nie tworząc przy tym efektu maski.

Chcesz pięknie wyglądać przez cały dzień? Wybierz podkład Fit Me

Podkład Fit Me jest wytrzymały, przetrwa cały dzień oraz wieczorną imprezę, na której zabłyśniemy świeżością i blaskiem cery. A do tego możemy go nałożyć nawet w pośpiechu, będąc w taksówce czy w drodze na ważne spotkanie.

Materiał Partnera

Zobacz również wideo:

Poczytaj również:

Copy link