Abs 1850926 1280 Jak pozby si wa k w pod pachami

Jak pozbyć się wałków pod pachami?

Nieestetyczne wałki pod pachami denerwują wiele kobiet. Niestety ten problem dotyczy wielu z nas i niekoniecznie tylko tych z nadwagą – również szczupłe kobiety mogą się z nim zmagać.

Wszystko dlatego, że są one efektem otłuszczenia najszerszego mięśnia grzbietu. Ten problem sprawia, że muszą zrezygnować z wielu pięknych strojów, gdyż źle się w nich prezentują. Na szczęście można sobie poradzić z tym problemem, a jest na to kilka niezawodnych sposobów.

Zacznij od wyboru odpowiedniego biustonosza

Prawidłowo dobrany biustonosz to podstawa. Nawet nie zdajemy sobie sprawy, jak istotny wpływ ma on na nasz wygląd. Przede wszystkim sprawia, że biust prezentuje się nienagannie, ale to nie wszystko. To właśnie dzięki właściwemu rozmiarowi biustonosza, możemy pozbyć się wałeczków pod pachami. Często zapominamy, że źle dobrany biustonosz powoduje odkształcenia biustu. To właśnie przez to mogą się pojawić wałki pod pachami. Z tego powodu najlepiej zdecydować się na konsultację z brafitterką. Dzięki temu bez problemu kupimy odpowiedni rozmiar biustonosza, a nasze problemy z biustem i brzydkimi wałeczkami szybko znikną.

Dużą rolę odgrywają też ćwiczenia na klatkę piersiową

Kolejną metodą na walkę z wałeczkami pod pachami są oczywiście ćwiczenia fizyczne. Jednak powinniśmy wybrać odpowiednie zajęcia. Warto wcześniej jednak zaopatrzyć się w odpowiedni sprzęt, którego można poszukać na https://kronos-shop.pl/. Ćwiczenia ze sprzętem pomogą nam się uporać z problemami o wiele szybciej. Jadnak nie zapominajmy, że podstawa to wybór odpowiedniej metody. Jakie ćwiczenia pomogą nam walczyć z wałkami pod pachami? Przede wszystkim świetnie sprawdzi się aktywność fizyczna z hantlami, na którą warto decydować się co najmniej dwa razy w tygodniu. Możemy się decydować na kilka rozwiązań. Doskonale się sprawdzi motylek, wyciskanie ciężarów, a także pajacyki z obciążeniami. Nie zapominajmy jednak o dołączeniu ćwiczeń cardio do treningu. Dzięki temu nasza sylwetka poprawi się jeszcze bardziej.

Nie zapominaj o prawidłowej postawie

Pamiętacie, jak denerwowało Was, gdy mama w dzieciństwie powtarzała „nie garb się”. Okazuje się, że miała sporo racji. Nie każdy zdaje sobie sprawę z faktu, że prawidłowa postawa doskonale wpływa na nasz wygląd. To dzięki niej zyskujemy świetną sylwetkę, a nasze ruchy nabierają gracji. Wyprostowana postawa pozwala też zapobiegać bólom i deformacjom kręgosłupa, a także sprawia, że mięśnie są właściwie napięte.

Istotna jest też pielęgnacja biustu

Jak już wspomnieliśmy to właśnie deformacja biustu oraz jego nieprawidłowy wygląd sprawia, że pod pachami pojawiają się wałeczki. Dlatego warto poświęcić trochę czasu jego pielęgnacji. Jak powinna ona wyglądać? Najlepiej dwa razy w tygodniu poddawać go masażowi ciepłym i zimnym strumieniem wody. Warto też masować piersi woreczkami z kostkami lodu, ale nie zapominajmy, że należy to robić okrężnymi ruchami.

Zobacz również wideo:

Poczytaj również:

Copy link