marki DOT

Jak nosić się na co dzień – czyli nowa kolekcja BASICS marki DOT.

Neutralne barwy, swobodne kroje i minimalizm to interpretacja współczesnej mody
według krakowskiej marki DOT. Stawiają na to w czym sami czują się najlepiej i bez
czego żadna garderoba nie istnieje. BASICS – obietnica wygody, ponadczasowość i
charakterność.

Stylowa prostota i funkcjonalizm.

Ubrania kolekcji BASICS to odpowiedź na potrzeby Klientek, propozycja dla dziewczyn ceniących sobie klasyczne formy w neutralnych barwach – kolekcja została zbudowana w oparciu o pięć kolorów: paper (biały), boy (czarny), stone (szary), dust (karmelowy) oraz midnight (granatowy). Te barwy zdecydowanie powinny zagościć w szafach minimalistek, ale nie tylko, z powodzeniem mogą stanowić podstawę każdej garderoby.

W nowym lookbooku pojawiły się bestsellery marki, takie jak t-shirty, longsleeve’y, golfy oraz bluzy. Pomiędzy flagowymi oversizami, klasycznymi v-neckami i minimalistycznymi kieszonkami, znaleźć można nowy krój bluzy wykończonej golfem ze ściągaczami, który jest połączeniem uwielbianego przez dziewczyny modelu golfu oraz bluzy classic.

Od konceptu do produktu…

DOT tworzy w racjonalnej skali – kilkanaście modeli, odszytych w krótkich seriach w domowym zaciszu. Dzięki temu mogą nadzorować jakość produktu na każdym etapie twórczym, a także kontrolować ilość, unikając zbędnej nadprodukcji – tym samym stawiając na odpowiedzialną modę w duchu #lesswaste.

Tworzenie nowych kolekcji rozpoczyna się od wyboru palety barw, następnie powstają kroje. Na tym etapie opinia Klientek jest najważniejsza, to dzięki ich wyborom, marka wie na jakie wzory postawić w danej kolekcji i co udoskonalić.

A teraz o samej marce…

Wszystko zaczęło się w 2014 roku, kiedy rynek basicowych ubrań był dość wąski, a znalezienie dobrej jakości białego t-shirtu stanowiło wyzwanie. Założycielka marki chciała stworzyć miejsce dla kobiet, gdzie każda z nich znajdzie ubrania o prostych, uniwersalnych krojach z wysokiej jakości materiałów, co więcej w dobrej cenie. Każda kolekcja jest uzupełnieniem poprzedniej, dzięki czemu możemy dowolnie miksować jej elementy tworząc kolejne stylizacje.

W DOT przekonuje nie tylko jej podejście do mody, ale konsekwencja w tworzeniu klasycznych krojów. Basic (z ang. podstawowe) absolutnie nie znaczy NUDNE. A każda z #dotgirls ma szansę na wykreowanie własnego nie narzuconego przez markę stylu.

Ubrania znajdziecie w showroomie na Paulińskiej 6 w Krakowie oraz na stronie www.dotofficial.pl .

Podziel się wiadomością:

Polecamy również