Kwas hialuronowy Jak d ugo dzia a wype nianie zmarszczek kwasem hialuronowym

Jak długo działa wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym?

Coraz więcej kobiet zastanawia się nad wypełnianiem zmarszczek kwasem hialuronowym, jednakże jednocześnie mają one sporo pytań i wątpliwości związanych z tym zabiegiem. W niniejszym artykule postaramy się przedstawić najważniejsze informacje dotyczące wypełniania zmarszczek kwasem hialuronowym, w tym odpowiedź na najczęściej zadawane pytanie, czyli jak długo trwa efekt działania kwasu hialuronowego. Zapraszamy serdecznie do wnikliwej lektury!

Dlaczego kwas hialuronowy jest tak popularnym wypełniaczem zmarszczek?

Kwas hialuronowy jest zaliczany do najbardziej naturalnych i niezwykle skutecznych wypełniaczy zmarszczek. Jest to substancja naturalnie występująca w organizmie – kwas ten w największej ilości znajduje się w skórze, a mniejsza ilość jest obecna w gałkach ocznych, płynie łzowym oraz w stawach. Kwas hialuronowy odpowiada za wiązanie wody. Sprawia to, że skóra jest właściwie nawilżona oraz odpowiednio elastyczna. Wraz z wiekiem jednak jego ilość w organizmie ludzkim maleje, co jest jedną z wielu przyczyn starzenia się skóry. Można jednak odwrócić ten proces, poprzez wypełnienie zmarszczek kwasem hialuronowym.

Działanie kwasu hialuronowego

Głównym zadaniem kwasu hialuronowego jest nawodnienie oraz nawilżenie tkanek. Ponadto, stymuluje on powstawanie nowych fibroblastów i aktywuje własne fibroblasty do produkowania kolagenu. Fibroblasty są natomiast odpowiedzialne za elastyczność skóry.

Zabiegi z użyciem kwasu hialuronowego

Warto powierzyć zadanie wypełniania zmarszczek kwasem hialuronowym znającym się na rzeczy profesjonalistom. Warto wybrać miejsce, gdzie w takich zabiegach specjalizują się lekarze, dermatolodzy i eksperci medycyny estetycznej ze sporym doświadczeniem oraz szeroką wiedzą. Warto wybrać miejsce, w którym personel jest odpowiednio wykwalifikowany, przede wszystkim ze względu bezpieczeństwa. Zaleca się również, aby wcześniej przeczytać zamieszczone w internecie opinie na temat danej placówki. Dzięki temu możemy mieć pewność, że zabieg przeprowadzi osoba, która posiada uprawnienia do przeprowadzenia procedury kosmetologicznej z ingerencją w tkankę podskórną.

Jak długo utrzymuje się efekt wypełnienia zmarszczek kwasem hialuronowym?

Długość utrzymywania się efektu wypełnienia zmarszczek kwasem hialuronowym jest zależny przede wszystkim od użytego kwasu. Zazwyczaj mieści się on w przedziale od 12 do 24 miesięcy. Najczęściej stosuje się kwas usieciowany, częściowo usieciowany i nieusieciowany.

Kwas usieciowany jest stosowany do przywracania objętości twarzy, wypełniania bruzd i wolumetrii. Jest polecany dla najbardziej wymagających pacjentów. Po zastosowaniu tego kwasu efekty utrzymują się około 2 lata.

W przypadku kwasu częściowo usieciowanego efekty trwają około 1,5 roku. Jest on bardzo dobry dla osób, którym zależy na delikatnym i niezauważalnym wypełnieniu drobnych ubytków.

Kwas nieusieciowany sprawdzi się przede wszystkim u osób ze skórą suchą i zmęczoną. Zabieg z użyciem takiego kwasu gwarantuje przywrócenie zdrowego wyglądu skórze. Efekt promiennej cery utrzymuje się około 1 rok.

Artykuł Partnera

Zobacz wideo:

Czytaj również:

Copy link