DRESS FOR SUCCESS POLAND

IV GALA DRESS FOR SUCCESS POLAND

IV Gala Dress for Success Poland „W sukience do sukcesu” odbyła się 29 października 2013 w Poznaniu w Starym Browarze.

GALA była okazją do spotkania i wymiany doświadczeń przedsiębiorczyń i innych kobiet sukcesu, dla których istotne jest społeczne wspieranie potrzebujących i dzielenie się swoimi osiągnięciami. Spotkanie było także okazją do prezentacji osiągnięć największej na świecie organizacji non profit pomagającej kobietom defaworyzowanym na rynku pracy Dress for Success.

Gościem honorowym spotkania była Pani Prezydentowa Jolanta Kwaśniewska, a patronką konferencji Pani Prezes Grażyna Kulczyk. Gospodyniami z kolei: Dorota Stasikowska-Woźniak – dyrektor generalna Dress for Success Poland i Alina Dobosz-Sztuba – dyrektorka i koordynatorka działań stowarzyszenia w Wielkopolsce.

Nadany został, po raz czwarty w Polsce, tytuł Damy Roku Dress for Success Poland. Dotychczas otrzymały go: 2009 – prezydentowa J.Kwaśniewska, 2010 – prezes Grażyna Kulczyk, 2011 – prezes Dorota Soszyńska, 2012 – prezes Solange Olszewska. W roku 2013 tytułem tym została wyróżniona prezes Nina Kowalewska-Motlik.

Po raz pierwszy specjalnym tytułem została wyróżniona Beneficjentka Roku. Otrzymała go Ewa Warzecha ze Świętochłowic, pochodząca z tradycyjnej rodziny śląskiej, matka dwóch chłopców, która po latach pracy na różnych stanowiskach, często bez legalnego zatrudnienia, otworzyła własną firmę i prowadzi ją z sukcesem.

W czasie konferencji była promowana książka „W sukience do sukcesu” (G+J). Książka jest kompendium wiedzy wizerunkowej nowoczesnej kobiety sukcesu, który pomoże osiągnąć czytelniczkom ich cele zawodowe, zachowując równocześnie harmonię i równowagę w życiu prywatnym. Poradnik pokazuje metamorfozy 24 beneficjentek Dress for Success Poland i ich sylwetki. Ekspertki bazujące na własnym doświadczeniu zawodowym i pracy dla Organizacji radzą m.in. jak dobierać strój, przygotować się do rozmowy z pracodawcą i napisać nowoczesne cv, jak kontrolować mowę ciała, panować nad emocjami, jak planować sukces, jak zarządzać domowym budżetem i w jaki sposób skutecznie dbać o zdrowie. Książka zawiera też rozmowy z VIPami. Panie których nazwiska zna każdy, które są wzorcem dla tak wielu Polek, opowiadają m.in. zasadach którymi kierują się w pracy, o zdarzeniach, które zmieniły bieg ich życia, o tym co pomaga im przeżywać trudne chwile i wychodzić zwycięsko z życiowych zakrętów.

Informacje o Dress for Success Poland:

Dress for Success to największa na świecie organizacja non-profit pomagająca kobietom defaworyzowanym na rynku pracy. Misją Organizacji jest wyposażanie kobiet w atrybuty do osiągnięcia sukcesu zawodowego. Organizacja, której główną siedzibą jest Nowy Jork, ma 127 filii na świecie w 15 krajach, w tym jedna w Polsce (pod honorowym patronatem Pani Prezydentowej Jolanty Kwaśniewskiej).

Przez 15 lat działania wyposażyła w odpowiednie stroje na rozmowę kwalifikacyjną ponad 700 000 kobiet. W Polsce wsparcie otrzymało ponad 500 osób, 437 z nich wzięło udział w warsztatach, skorzystało z pełnej usługi fryzjerskiej i otrzymało „szczęśliwą sukienkę”. W konferencjach, warsztatach i sesjach organizowanych przez stowarzyszenie w Polsce wzięło udział ponad 8 tysięcy osób. Beneficjentki mają możliwość korzystania z pomocy indywidualnej mentorki, która odniosła sukces zawodowy.

Polski program Dress for Success polega na przygotowywaniu kobiet do rozmowy kwalifikacyjnej i funkcjonowania w nowej pracy. Organizacja bezpłatnie wyposaża kobiety w ubrania biznesowe, odpowiednią fryzurę i kosmetyki, przeprowadza warsztaty z komunikacji interpersonalnej, autoprezentacji, skutecznych metod poszukiwania pracy.

Zarząd i Rada Patronacka pracują dla Dress-u społecznie.

Grupy targetowe:

  • Kobiety poszukujące pracy ze środowisk szczególnie defaworyzowanych (matki samotnie wychowujące dzieci, długotrwale bezrobotne, 50+, osoby młode, wchodzące na rynek pracy), kobiety zakładające własną firmę, bez względu na wiek.

  • Kobiety, które osiągnęły sukces zawodowy, kadra zarządzająca, środowiska naukowe, urzędniczki wyższego szczebla, przedsiębiorczynie, samodzielne finansowo (są wolontariuszkami, darczyńcami, mentorkami i trenerkami w DfS).

Daa_Roku_2013

Damy

debata

Ewa_Warzecha_-_benef.

Ewa Warzecha, Beneficjentka Roku 2013: Pochodzę z tradycyjnej śląskiej rodziny. Moja mama zajmowała się wychowywaniem mnie i mojego rodzeństwa, a ojciec ciężko pracował na kopalni. Niestety jego wypłata nie zawsze wystarczyła na pokrycie wszystkich kosztów, dlatego już w wieku 7 lat pomagałam mu sprzedawać stare używane książki na targowisku. Dość szybko założyłam rodzinę co sprawiło, że było mi ciężko wrócić na rynek pracy i musiałam pracować “na czarno” lub na umowach śmieciowych. Mój mąż powiedział: “DOŚĆ!!! Zaczniesz pracować na własny rachunek, albo zostajesz w domu i wychowujesz dzieci”. Tak też postanowiłam ubiegać się o dotacje z urzędu pracy na otwarcie własnej działalności gospodarczej. Wraz z dotacją otrzymałam pakiet szkoleń na których poznałam Dorotę Stasikowską-Woźniak. To właśnie ona zaproponowała mi pomoc, oferowaną przez stowarzyszenie Dress for Success kobietom powracającym na rynek pracy. Teraz po wielu warsztatach i własnej metamorfozie wiem, że jestem silną i niezależną kobietą. Obecnie prowadzę dwa sklepy w Polsce i Niemczech, i wciąż poszukuję nowych wyzwań, by uczynić moją firmę stabilną oraz wzmocnić swoją pozycję na rynku międzynarodowym. Planuję nadal budować solidną markę mojej firmy “DREAMS” i jednocześnie pomagać kobietom, które teraz stoją na zakręcie swojego życia. Bo my, kobiety jesteśmy naprawdę silne.

Aniela Stępień, beneficjentka, Świętochłowice: Dress for Success jest jak bukiet róż, na których widok każda kobieta by się ucieszyła dostając go do ręki. Jeszcze piękniejszym jest fakt, że ten bukiet róż tworzą kobiety, które dzielą się swoją wiedzą, doświadczeniami zawodowymi, przekazują swoją pozytywną energię. Uśmiech, życzliwość to dywan po którym się kroczy. Możliwość uczestniczenia w warsztatach, pozwala mi iść w przekonaniu, że moje marzenia są ważne i jeśli tylko będę się starała, mogą się zrealizować. Dziękuję wszystkim, dzięki którym Dress for Success istnieje w Polsce. Niesamowitym diamentem, którym Dress świeci, są kobiety, które poświęcają swój czas i poprzez swoją pomocną dłoń powodują, że kolejny pęk róży rozkwita tworząc coraz większy bukiet.

Anita Osuch, beneficjentka, Poznań: Dzięki Dress for Success stanęłam psychicznie na nogi. Każdy dzień warsztatów podnosił nas w górę, aż uwierzyłyśmy, że nie tylko możemy dostać pracę, ale możemy dostać tę wymarzoną. Odbudować swoją wartość to naprawdę ważna rzecz. Kilka kobiet z mojej grupy znalazło już pracę. Ja nie będę się bać, kiedy zacznę szukać swojej. Nie tylko dostałam wędkę, ale także wskazówki, gdzie są fajne jeziora. “Dress for success” to moja najlepsza sukienka w życiu.

Agnieszka Weber, beneficjentka, Poznań: Mam swoją mapę marzeń. Jest mnóstwo rzeczy, które chcę zrobić w życiu. I wiem, że stać mnie na to. Wcześniej tak nie było. Brak pracy odbiera wiarę w siebie. Dzięki warsztatom udało mi się ją odbudować i odkryć w sobie cechy charakteru, których wcześniej nie dostrzegałam. A praca ze stylistą nauczyła mnie wyróżniać się w tłumie. Zapisałam się na kurs włoskiego oraz kurs z kadr i płac. Za sobą mam półroczną pracę w telemarketingu. Nie przyniosła mi jednak satysfakcji. Teraz nie boję się już jej zostawić i szukać nowej.

 

 

 

Podziel się wiadomością:

Polecamy również