Inauguracja X Konkursu Ładnego Pisania

W miniony czwartek w warszawskim salonie Empik Junior odbyła się uroczysta inauguracja X edycji Konkursu Ładnego Pisania. Tegoroczne tematy konkursowe odczytała Ambasadorka akcji – Marta Żmuda Trzebiatowska.

– Bardzo się cieszę, że to właśnie ja zostałam Ambasadorką tak niezwykłej Kampanii i wiem, że jestem właściwą osobą na właściwym miejscu. W moim rodzinnym domu zawsze kultywowało się odręczne, piękne pisanie. Zwłaszcza zaś mój tata kładł na to duży nacisk i szlifował moje pismo. Może jestem staroświecka, ale do dzisiaj chętnie sięgam po pióro, wolę listy od esemesów. Nawet swoją pracę magisterską, która liczyła prawie 500 stron najpierw napisałam odręcznie, a dopiero potem przepisałam ją na komputerze – powiedziała tegoroczna Ambasadorka Kampanii Pisania Piórem, Marta Żmuda Trzebiatowska.

Konkurs Ładnego Pisania adresowany jest do uczniów szkół podstawowych oraz gimnazjalnych. Organizowany jest przez Polskę Przedsiębiorczą oraz markę Parker. Patronat honorowy objęło Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Małżonka Prezydenta RP Anna Komorowska. W dziewięciu dotychczasowych edycjach o tytuł najładniej piszącego ucznia walczyło ok. 36 000 uczniów z całej Polski. Z okazji jubileuszu przez cały miesiąc w wybranych salonach Empik będzie można skorzystać z darmowych analiz grafologicznych, warsztatów komiksu oraz konkursów piśmienniczych, w których do wygrania prestiżowe pióra. Nad całością prac czuwa Kapituła pod przewodnictwem artysty grafika Andrzeja Pągowskiego.

Namawiamy, by sięgać po pióra i niezmiennie zachęcamy do odręcznego pisania. Naprawdę warto, bo w ten sposób pozostawiamy po sobie ślad, który mówi o nas, kim i jacy byliśmy – podsumował przewodniczący Kapituły Konkursowej, Andrzej Pągowski.

Z okazji jubileuszu, Kapituła przygotowała dla uczniów, aż pięć tematów konkursowych, w których znalazło się miejsce zarówno na wspomnienie o Euro 2012, uczczenie Roku Korczakowskiego czy znalezienie pomysłu na ulepszenia w swojej miejscowości. Więcej informacji na www.ladnepisanie.pl.

[fusion_builder_container hundred_percent=”yes” overflow=”visible”][fusion_builder_row][fusion_builder_column type=”1_1″ background_position=”left top” background_color=”” border_size=”” border_color=”” border_style=”solid” spacing=”yes” background_image=”” background_repeat=”no-repeat” padding=”” margin_top=”0px” margin_bottom=”0px” class=”” id=”” animation_type=”” animation_speed=”0.3″ animation_direction=”left” hide_on_mobile=”no” center_content=”no” min_height=”none”][portfolio_slideshow][/fusion_builder_column][/fusion_builder_row][/fusion_builder_container]

Podziel się wiadomością:

Polecamy również