Mybasic13 Idealne ubrania dla dzieci czy takie istniej

Idealne ubrania dla dzieci – czy takie istnieją?

W szafie każdego malucha nie może zabraknąć wygodnych i sprawdzonych ubrań, przydatnych niemal na każdą okazję.

Już od pierwszych dni życia, mały człowiek potrzebuje wysokiej jakości body, pajacyków czy rampersów zapewniających komfort i poczucie bezpieczeństwa.

Ubrania dla dzieci szyte na miarę

Nie ma jednego, uniwersalnego sposobu na znalezienie i wybranie najlepszych ubrań dla naszej pociechy. Każdy rodzic chce dla swoich dzieci wszystkiego, co najlepsze – to naturalne, ale w przypadku ubrań sprawa wcale nie jest taka prosta. Wysoka cena nie musi iść w parze z jakością. Na co zwrócić uwagę przy wyborze odzieży dla najmłodszych?

Sprawdzaj skład

To, z czego uszyty jest dany ciuszek ma ogromne znaczenie i wpływa na przyjemność noszenia. Ubrania niemowlęce powinny być wykonane z czystej bawełny, o wysokiej jakości. To zapewni komfort skórze i pozwoli na swobodny przepływ powietrza, co jest niezmiernie istotne przy odparzeniach. Ubrania dla dzieci, zwłaszcza tych starszych, także powinny być, w miarę możliwości, uszyte z naturalnych tkanin. Modne dodatki, wstawki i nadruki często wiążą się z obecnością tworzyw sztucznych – to nic złego, jeśli są one jedynie dodatkiem. Jeśli jest ich więcej – mogą zwyczajnie przeszkadzać, np. ograniczając swobodę ruchu. To równie istotne co…

…wygodny fason

od którego często zależy to, czy dany ciuch przypadnie dziecku do gustu, czy też nie. Moda dziecięca ma też swoje minusy. Niestety, wiele efektownych koszulek czy spodni, dobrze prezentuje się na sklepowym manekinie. W codziennym użytkowaniu szybko ujawniają się wady. Dlatego nie zawsze dobrze jest podążać za modą krok w krok – jeśli u naszej pociechy z powodzeniem sprawdzają się proste bluzki o ponadczasowym kroju – nie warto z tego rezygnować.

Znajdź właściwy rozmiar

Często może to wydawać się banalne, ale dopasowanie odpowiedniego rozmiaru ubrań do wieku dziecka nie jest sprawą prostą. Po pierwsze, nie wszystkie dzieci rosną tak samo. Nie warto sugerować się tym, że syn koleżanki nosi już rozmiar 92. Jeśli nasze dziecko w tym samym wieku dobrze czuje się w rozmiarze 86, to nic złego! Ubrania dla dzieci mogą różnić się wielkością nawet w ramach tego samego rozmiaru. Pamiętajmy też, że nie da się przewidzieć ze stuprocentową skutecznością, jaki rozmiar będzie najlepszy dla naszego malca np. za rok. Dlatego podejmując decyzję o zakupie np. kurtki zimowej z dużym zapasem, bądźmy świadomi ryzyka, że efekt końcowy może nas rozczarować.

Musi się podobać

Każdy sklep z ubraniami dla dzieci to setki produktów i tysiące możliwych kombinacji. Kupując coś dla naszego dziecka, tak naprawdę kupujemy także dla siebie. Rodzicie lubią stroić swoje pociechy i nie ma w tym nic złego. Pamiętajmy jednak, że już 2-letnie dziecko ma własne zdanie w temacie mody – a to oznacza, że nawet najpiękniejszy sweterek może wylądować na dnie szafy. Czasem warto dać dziecku chwilę na przyzwyczajenie się do nowego wyglądu, czasem jednak lepiej odpuścić. Paradoksalnie, to właśnie może spowodować, że niechciana dotąd rzecz stanie się obiektem pożądania.

Artykuł Partnera

Zobacz również wideo:

Poczytaj również:

Copy link