STREET ART

HAPPENING STREET ART KRAJEWSKIEGO

Pisk opon… huk roztrzaskanego szkła… kobiecy krzyk… W aucie kobieta i mężczyzna – zakrwawieni i nieprzytomni…. Odcięta głowa przechodzącej kobiety, która trafiła pod koła samochodu… zakrwawione niemowlę, które wyleciało przez przednią szybę auta gubiąc buciki i grzechotkę… Huczący w uszach sygnał nadjeżdżającej karetki. Za późno! Wyniesione ofiary należałoby spakować w czarne worki… pojawiają się znicze i krzyże zachlapane krwią… Młodzi raperzy improwizując wykrzykują swój bunt. Taki oto okrutnie prawdziwy obraz dziś namalował nam wszystkim Piotr Krajewski artysta/ performer/ projektant mody.

„Skoro ktoś wsiada za kierownicę (człowiek, który np. spłodził dwoje dzieci z miłości) i chce mi powiedzieć, że jest odpowiedzialnym wsiadając za kierownicę po nawet najmniejszej ilości alkoholu – nie oszuka mnie! Ja tego nie kupuję! On jest totalnym idiotą! To, że on pójdzie siedzieć to jest nic ale co on robi dzieciom? i tej żonie? i nie daj Boże zabije kogoś na ulicy… co on robi tej rodzinie???

Naprawdę nie zgadzajmy się się na to! Piłeś nie jedź!!! To jest takie proste i oczywiste, że trzeba być naprawdę (…) kretynem, żeby tego nie zrozumieć” – powiedział dla Art Imperium Piotr Krajewski na zakończenie.

16 stycznia o godzinie 12:00 przed Sejmem Rzeczpospolitej odbył się HAPPENING STREET ART Piotra Krajewskiego pod hasłem ZAOSTRZYĆ KARY DLA PIJANYCH KIEROWCÓW. Ideą wydarzenia było zwrócenie uwagi na problem, który szczególnie ostatnio jest nagminny, a przez który ciągle giną niewinni ludzie. Piotr Krajewski wraz z przyjaciółmi zainscenizowali wypadek samochodowy aby przez wywołanie prawdziwych emocji poruszyć nie tylko społeczeństwem ale i decydentami – tymi, od których zależy nasze ustawodawstwo oraz tymi, którzy przepisy prawa egzekwują.

Byli z Nami:
* Ewa Krajewska – projektantka mody (jedna z ofiar wypadku)

* Wojciech Jan Pytkowski – lider zespołu Zdobywcy Pewnych Oskarów i współorganizator akcji – STOP Pijanym Kierowcom! (druga ofiara wypadku)

* NIELEGALINI w składzie Dolar, eMeSki i Daki

foto: archiwum FB organizatorów

Podziel się wiadomością:

Polecamy również