Photography of tan white fox 158340 Maja Ostaszewska poprowadzi happening 8222 Polska wolna od futer 8221 8211 zaproszenie

Maja Ostaszewska poprowadzi happening „Polska wolna od futer” – zaproszenie

W poniedziałek 25 listopada przypada Światowy Dzień bez Futra. Z tej okazji Stowarzyszenie Otwarte Klatki organizuje przed gmachem Sejmu RP happening “Polska Wolna od Futer”.
Chcemy przypomnieć politykom nowej kadencji ich niedawne deklaracje poparcia dla wprowadzenia zakazu. Akcja jest przygotowywana w ramach kampanii społecznej „Cena futra”.
W godzinach 13-15 przy skrzyżowaniu ulic Matejki i Wiejskiej będziemy rozmawiać z politykami i zachęcać do wytężonych prac nad zakazem. Główna część happeningu rozpocznie się o godzinie 14.
Wydarzenie poprowadzi Maja Ostaszewska. W centrum happeningu znajdzie się nietypowa instalacja zwracająca uwagę na tragiczne warunki życia zwierząt futerkowych na fermach przemysłowych.  

Głośne interwencje przeprowadzone w mijającym roku przez naszych aktywistów dowiodły po raz kolejny, że zakaz to jedyna droga, aby wyeliminować okrucieństwo wpisane w przemysł futrzarski. Według najnowszych badań opinii publicznej aż 73,1% Polaków uważa, że hodowanie i zabijanie zwierząt dla ich futer nie powinno być w Polsce dopuszczalne.

Na stoisku informacyjnym będzie można dowiedzieć się więcej o aktualnej sytuacji zwierząt futerkowych w Polsce. Podobne akcje odbędą się też w innych miastach.

Zobacz również wideo:

Poczytaj również:

Copy link