M3A2982 Grupa Calzedonia przechodzi na produkcj maseczek ochronnych i fartuch w medycznych

Grupa Calzedonia przechodzi na produkcję maseczek ochronnych i fartuchów medycznych

Grupa Calzedonia odpowiedziała na prośbę wielu instytucji konkretnym i natychmiastowym działaniem, oddając do dyspozycji swoje fabryki i zasoby biznesowe: od poniedziałku 23 marca firma przekształciła swoje zakłady by możliwa była w nich produkcja masek i fartuchów medycznych.

Operację tę, prezes firmy, Sandro Veronesi, uważa za absolutnie niezbędną. Pokazuje ona wrażliwość Grupy na jej pracowników, klientów i obecną sytuację nadzwyczajną, która dotyka nas wszystkich.

Jeszcze przed wydaniem dekretu rządowego firma zamknęła wszystkie sklepy w strefach zagrożonych we Włoszech, a następnie w całym kraju. Zakłady przystosowane do produkcji masek i fartuchów należące do grupy Calzedonia to te znajdujące się na terenie Włoch (Avio) i Chorwacji (Gissi).

Konwersja ta była możliwa dzięki zakupowi specjalnych maszyn do stworzenia linii półautomatycznej, a także dzięki przeszkoleniu operatorów maszyn do szycia w nowym typie produkcji. Przy nowej organizacji fabryk w początkowych etapach możliwe będzie wyprodukowanie 10 000 masek dziennie. Następnie szacuje się, że te ilości zostaną zwiększone w nadchodzących tygodniach.

Pierwsze dostawy masek zostały przekazane 23 marca na potrzeby szpitala i miasta Werona.

Avio JPG Grupa Calzedonia przechodzi na produkcj maseczek ochronnych i fartuch w medycznych

 

HEADER ALTERNATIVO 2 Grupa Calzedonia przechodzi na produkcj maseczek ochronnych i fartuch w medycznych

Zobacz również wideo:

Poczytaj również:

Copy link