MCKiS

Gościnnie w MCKiS: Samospalenie – wideo

Warszawa. Wrzesień 1968r. Centralne Uroczystości Dożynkowe na Stadionie Dziesięciolecia.
Bohaterski akt, radykalny i ostateczny gest sprzeciwu Ryszarda Siwca wobec interwencji wojsk Układu Warszawskiego w Czechosłowacji staje się punktem zwrotnym w karierze oficera Służby Bezpieczeństwa.  Dziś, zepchnięty na margines historii, (anty)bohater minionego systemu, pozbawiony przywilejów i władzy – próbuje zrekonstruować swoją drogę, odzyskać ciągłość własnej biografii, zrozumieć i zdefiniować swoją tożsamość. Kim jest lub też kim mógłby być..?

Spektakl jest próbą stworzenia takiego portretu. Nieoczywistego, prowokującego, portretu wielokrotnego, w którym fikcja i kreacja przeplatają się z realnym głosem historycznych faktów.

Przemysław Bluszcz odważnie wkracza w obie te rzeczywistości. Stwarza je na scenie w skondensowanych, mocnych obrazach, które drażnią, wzruszają, czasem śmieszą, a zarazem podważają  jednoznaczność ocen postaw ludzi uwikłanych w zbrodnie minionego systemu.

Spektaklowi towarzyszy wystawa IPN: Krzyk szarego człowieka 
Opracowanie wystawy: IPN Oddział w Rzeszowie

j_kolodziejski_1

Gościnnie w MCKiS: Samospalenie.
Prapremiera: 14 listopada, czwartek, godz. 20.00
Następne spektakle: 11,12 stycznia, godz. 20.00
Bilety: 40 zł- normalny, 30 zł- ulgowy
Bilety dostępne przez www.bilety24.pl, www.eBilet.pl, w Empikach i siedzibie MCKiS (pn.-pt. w godz. 10.00-19.00). Informacje: 22 586 42 59, 783 708 380
Czas trwania spektaklu: 65 min.

reżyseria – Krzysztof Szekalski
scenografia – Kobas Laksa

Monodram w wykonaniu Przemysława Bluszcza

Produkcja Spektaklu – Fundacja Sztuki Orbis Pictus

Podziel się wiadomością:

Polecamy również