#fotografiadomowa

Zostańmy reporterami swojego życia – akcja społeczna na instagramie #fotografiadomowa

Zapraszamy do wzięcia udziału w fajnej akcji – #fotografiadomowa – która już „żyje” na Instagramie, a jest absolutnie stworzona na czasy siedzenia w domach, pracy zdalnej i szkoły on-line. Tym bardziej, że trochę zabawy nam nie zaszkodzi, a na dodatek, na koniec może być z tego… fajna wystawa!

#fotografiadomowa

To projekt, który zrodził się w głowie fotografki Kaśki Marcinkiewicz w obliczu nowej pandemicznej rzeczywistości, mający na celu zachęcić do pozostania w domu i dokumentowania czasu kwarantanny. W izolacji paradoksalnie stajemy się sobie bliżsi, wszyscy mamy podobne problemy i obawy. Relacje w rodzinie, o ile to możliwe – praca zdalna, edukacja domowa dzieci, rollercoaster emocjonalny i pytania o przyszłość.
Zostańmy reporterami swojego życia i zróbmy zapis socjologiczny 2020 tych dni na miarę prac Zofii Rydet. Wszyscy robimy zdjęcia, choćby telefonem, więc wykorzystajmy to narzędzie, żeby wzajemnie się wesprzeć i pokazać spektrum emocji jakie nam towarzyszą. Niech to będzie nasz portret zbiorowy i wspólny projekt artystyczny.
A kiedy to wszystko się skończy zrobimy wielką multimedialną wystawę opowiadającą o człowieczeństwie w czasie izolacji. Świadectwo procesu zmiany. Trwają prace nad galerią online, aktualnie artystka publikuje  wybrane zdjęcia na swoim Instagramie @kaskamarcinkiewicz_photo, gdzie będzie Was wspierać swoją merytoryczną wiedzą fotograficzną i wrzucać inspiracje do fotografowania w domu.
Zobaczmy, kim jesteśmy – tu i teraz.
Instrukcja:
– zostań w domu
– fotografuj swoją rzeczywistość domową
– opublikuj zdjęcie w poście na instagramie
– oznacz #fotografiadomowa i profil @kaskamarcinkiewicz_photo na instagramie
Selective focus photography of woman taking photo reflecting 3585020 Zosta my reporterami swojego ycia 8211 akcja spo eczna na instagramie fotografiadomowa
Photo by cottonbro from Pexels

Zobacz również wideo:

Poczytaj również:

Copy link