Festiwal Sukien Ślubnych

Festiwal Sukien Ślubnych z Drugiej Ręki

Wystaw suknię podczas pierwszego w Polsce Festiwalu Sukien Ślubnych z Drugiej Ręki

Ślub to wielki dzień w życiu każdej kobiety, a kreacja którą założy powinna być spełnieniem jej marzeń. Niestety, marzenia kosztują – skąd wziąć więc na nie pieniądze? Czy suknia ślubna powinna być nowa, prosto z salonu? Najda Pędzik udowadnia, że suknia z drugiej ręki to nie tylko oszczędność dla portfela, ale również coś dobrego dla świata. Filozofia Festiwalu Sukni Ślubnych z Drugiej Ręki w myśli idei zero waste została przyjęta wśród Polek z ogromnym entuzjazmem. Sprzedaż biletów dla wystawców na wydarzenie, które odbędzie się w hotelu Atrium w Krakowie 26.09.2020 roku już ruszyła!

To wydarzenie, którego jeszcze nie było. Rozpisują się o nim zerowaste’owe grupy na Facebooku, tygodnik Polityka, a także byłe i przyszłe panny młode, które mają okazję znaleźć nowy dom dla swoich kreacji. Festiwal ma także na celu zburzenie mitu o tym, że suknia ślubna za każdym razem powinna pochodzić z markowego salonu i kosztować niebotyczne sumy. Warto pamiętać, że panna młoda zakłada ją tylko raz w życiu, przez jeden dzień. Fakt ten świadczy o tym, że suknie te są nowe, niemal nie noszone, idealne, aby przekazać je dalej – nowej właścicielce. 

Ostatnie dni były bardzo intensywne. Ruszyliśmy ze sprzedażą biletów na wydarzenie dla Pań, które chcą sprzedać suknie podczas Festiwalu. Dopinamy wszystko na ostatni guzik. Już we wrześniu będzie można kupić bilety dla zwiedzających. Co ważne, Festiwal odbędzie się zgodnie ze wszystkimi zasadami sanitarnymi wydanymi przez GIS. Dołożymy wszelkich starań, aby nasi goście czuli się komfortowo i bezpiecznie” – mówi Nadja Pędzik, organizatorka wydarzenia. 

Sprzedaj swoją wiecznie białą

Aby wystawić suknię na Festiwalu, należy upewnić się, że jest ona wyczyszczona i nie ma widocznych wad. Jeśli spełnia te wymogi, wystarczy kupić bilet, którego koszt wynosi 80 zł. Następnie należy przesłać na adres kontakt@wieczniebiala.pl 2-3 zdjęcia kreacji, jej markę i rozmiar. Jeśli wszystko będzie w porządku, następuje oficjalne umówienie się na przekazanie sukni – można to zrobić zarówno stacjonarnie w Krakowie, jak i drogą pocztową. Wówczas podpisywana jest również umowa, protokół oraz regulamin. Jeśli suknia zostanie sprzedana podczas Festiwalu, organizator pobiera 15% prowizji z całej kwoty. Jeśli nie, można ją odebrać do dwóch tygodni po wydarzeniu, lub zostanie ona odesłana sprzedającej. Warto pamiętać, że właścicielki sukni nie mogą być obecne podczas Festiwalu.

Znajdź swoją wymarzoną kreację i … kup ją!

Panie, które poszukują idealnej sukni mogą pojawić się już o 10:00 w Hotelu Atrium w Krakowie. W jednej z sal znajdować się będą suknie ślubne, a w drugiej zaś przestronne przymierzalnie, lustra i fotele. Każda panna młoda chce przyjść z mamą, koleżanką i przeżywać to wszystko razem z nimi, dlatego stworzona zostanie ku temu wyjątkowa atmosfera. Dodatkiem będą bilety VIP, które oprócz wstępu  zawierają również szampana. Naszym celem jest, aby Panie mogły poczuć się wyjątkowe!

Na miejscu będą krawcowe, które pomogą w dopasowaniu wybranych modeli i pokażą, w jaki sposób można przerobić suknie, aby pasowały do danej sylwetki. Uczestniczki mogą od razu zlecić przerobienie sukni, ale nie jest to konieczność. 

Pierwszy raz w Polsce!

Idea zero waste w Polsce jest jeszcze bardzo świeża, jednak wyznaje i propaguje ją coraz więcej osób. To pierwsze tego typu wydarzenie w Polsce, które pozwala znaleźć nową właścicielkę dla niemal nienoszonej sukni. 

Ogromne zainteresowanie Festiwalem Sukien Ślubnych z Drugiej Ręki w Krakowie sprawiło, że już myślimy o kolejnych destynacjach. W planach mamy przede wszystkim Warszawę, a co przyniesie los – tego jeszcze nie wiemy! Na pewno nie będzie to ostatnie takie wydarzenie” – dodaje Nadja Pędzik.

Więcej informacji na temat Festiwalu Sukien Ślubnych z Drugiej Ręki można znaleźć na stronie www.wieczniebiala.pl, a także na Facebooku i Instagramie @wieczniebiala. 

Scroll to Top
Scroll to Top