mity o botoksie

Fakty a nie mity o botoksie

W celu złagodzenia rysów twarzy, wygładzenia zmarszczek i odmłodzenia twarzy sięga się po botoks. Chodzi tutaj o toksynę botulinową, która groźnie brzmi, ale zastosowana w odpowiedniej ilości potrafi zdziałać przysłowiowe cuda.

W jakim celu stosuje się botoks i na czym polega jego działanie?

Botoks – https://www.motylclinic.pl/zabiegi/usuwaniezmarszczek/ stosowany jest w celu wygładzenia zmarszczek na czole – zarówno tych poprzecznych, jak i pionowych. Pomaga on pozbyć się nieestetycznych kurzych łapek i zmarszczek dolnej powieki oka. Przy użyciu toksyny botulinowej możliwe staje się zlikwidowanie zmarszczek nad górną wargą i na szyi, podniesienie opadających kącików ust i nawet zregenerowanie zniszczonych włosów. Toksyna botulinowa wstrzykiwana jest w określonych ilościach do mięśni, nas skutek czego nerwy nie wysyłają impulsów odpowiadających za ich kurczliwość. Botoks jest sposobem na zahamowanie aktywności mięśni, a uzyskany efekt utrzymuje się przez około pół roku lub czasem nawet dłużej. W celu podtrzymania efektów zabieg należy powtarzać. Nie jest on jednak bolesny i trwa tylko kilkanaście minut. Pierwsze efekty widoczne są już po paru dniach.

Botox Katowice – jakie są zalety jego stosowania?

Pierwszą zaletą botoksu jest to, że rzeczywiście pozwala na wygładzenie skóry i przywrócenie młodzieńczego wyglądu. Działa nawet na głębokie zmarszczki. Za jego pomocą możliwe jest pozbycie się zmarszczek na czole, między brwiami czy w kącikach oczu. Decydując się na botoks Katowice, nie trzeba martwić się wykluczeniem z życia codziennego. Stosowanie go nie wyłącza nas z aktywnego życia. Już po kilku minutach po wykonaniu zabiegu możliwe jest opuszczenie gabinetu i powrócenie do swoich codziennych obowiązków. Co więcej, na twarzy nie pozostaną żadne ślady. Na skutek wprowadzenia w skórę toksyny botulinowej dochodzi do trwałej zmiany mimiki. Marszczenie się skóry zostaje mocno ograniczone. Nawet po upływie paru miesięcy nie dochodzi do utrwalania się dawnych zmarszczek. Wbrew pozorom cena botoksu w porównaniu z drogimi operacjami plastycznymi jest przystępna, co również przemawia na korzyść zabiegu.

Artykuł partnera

Podziel się wiadomością:

Polecamy również