premiera

Dziś premiera spektaklu „Czechow żartuje!” z A. Dereszowską, W. Malajkatem i A. Grabowskim

Już dziś w Teatrze 6. piętro odbędzie się premiera spektaklu „Czechow żartuje!”. Sztuka stanowi kompilację wszystkich jednoaktówek Antoniego Czechowa w aranżacji Eugeniusza Korina, współzałożyciela i dyrektora artystycznego Teatru 6. piętro. W rolach głównych występują: Anna Dereszowska, Andrzej Grabowski i Wojciech Malajkat. 

Sztuka „Czechow żartuje!” oparta została na pomyśle połączenia wszystkich jednoaktówek Czechowa. Spektakl utrzymany jest w humorystycznej konwencji, ale nie zabraknie także wzruszeń. Czechow uznawany jest za mistrza w łączeniu skrajnych emocji – od nienawiści do miłości.

– Na początku bardzo się bałam, bo granie z takimi mistrzami jak Andrzej Grabowski czy Wojtek Malajkat to jest ogromne wyzwanie. Siedziałam zapadnięta w fotelu, myśląc sobie, Chryste Panie, co ja tu robię. A teraz mam tak ogromną przyjemność pracy z oboma panami, podpatrywania tego, jak budują swoje postaci – mówi agencji informacyjnej Newseria Lifestyle Anna Dereszowska.

Jeden z epizodów spektaklu będzie poświęcony pijanemu aktorowi (w tej roli Andrzej Grabowski), budzącemu się po benefisie swojego pięćdziesięciolecia. Mężczyzna postanawia rozliczyć się z życiem oraz sztuką.

– Czechow jako lekarz, który uprawiał przecież całe życie ten zawód, obserwował wielu ludzi, którzy do niego przychodzili. Biednych, bogatych, schorowanych, nieschorowanych, udających – miał z nimi kontakt. Fantastycznie potrafił to przenosić do swoich, czy opowiadań, czy dramatów, czy jednoaktówek – mówi Andrzej Grabowski.

– U Czechowa to jest jedna niekończąca się historia o miłości, zazwyczaj nieszczęśliwej, ale na szczęście tu opowiedzianej w sposób żartobliwy, komediowy – zdradza Wojciech Malajkat.

Spektakl „Czechow żartuje!” będzie miał swoją premierę 21 grudnia na deskach Teatru 6. piętro w Warszawie.

Podziel się wiadomością:

Polecamy również