Akpa20111022 muzeum Wojciech Majchrzak z corka Mira 1024x558 Dzieci gwiazd w Muzeum Powstania Warszawskiego

Dzieci gwiazd w Muzeum Powstania Warszawskiego

Wyjątkowy spacer po Muzeum Powstania Warszawskiego, w którym udział wzięły dzieci gwiazd, a ich przewodnikiem był dyrektor Jan Ołdakowski. Dzieci znanych polskich aktorek, wokalistek i artystów miały szansę poznać niezwykłą krainę powstańczej historii. Dla najmłodszych przygotowano wiele atrakcji i niespodzianek.

Na dzieci znanych polskich artystów i dziennikarzy w sobotni poranek w Muzeum Powstania Warszawskiego czekał dyrektor Jan Ołdakowski. Odkrył on przed najmłodszymi największe tajemnice budynku przy ul. Grzybowskiej 79 i zdradził powstańczą historię Warszawy. Wśród Gości, którzy spacerowali wraz z dziećmi po MPW pojawili się m.in. Adam Sztaba z synem, Marta Wiśniewska ze swoimi pociechami, Wojciech Majchrzak z córką oraz Halina Mlynkowa z synem.

„Bardzo mnie cieszy, że tyle znanych polskich gwiazd i artystów, ale przede wszystkim warszawiaków, chce by ich dzieci poznały historię swojego miasta. W Muzeum pragniemy o Powstaniu opowiadać wszystkim, niezależnie od wieku. Także dla najmłodszych przygotowaliśmy wiele interaktywnych ekspozycji i atrakcji – wszystko po to, by w przystępny i ciekawy sposób przedstawić im historię Powstania Warszawskiego” – powiedział Jan Ołdakowski, Dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego.

Tuż przy wejściu do Muzeum znajduje się Sala Małego Powstańca, w której najmłodsi goście mogą stawiać swoje pierwsze kroki w poznawaniu historii. Wśród innych atrakcji pojawiają się repliki zabawek z epoki, zainscenizowane „kąciki”, czyli harcerska poczta polowa i szpital polowy, replika powstańczego teatrzyku kukiełkowego, wiele gier i filmów mówiących o Powstaniu Warszawskim, a stworzonych specjalnie dla dzieci.

[fusion_builder_container hundred_percent=”yes” overflow=”visible”][fusion_builder_row][fusion_builder_column type=”1_1″ background_position=”left top” background_color=”” border_size=”” border_color=”” border_style=”solid” spacing=”yes” background_image=”” background_repeat=”no-repeat” padding=”” margin_top=”0px” margin_bottom=”0px” class=”” id=”” animation_type=”” animation_speed=”0.3″ animation_direction=”left” hide_on_mobile=”no” center_content=”no” min_height=”none”][nggallery id=2027]

 [/fusion_builder_column][/fusion_builder_row][/fusion_builder_container]

Zobacz również wideo:

Poczytaj również:

Copy link