MCKiS

Diabelski młyn w MCKiS – wideo

Diabelski młyn – przejażdżka przez życie
Premiera sztuki Erica Assous Diabelski młyn w reżyserii Marka Pasiecznego z udziałem Romy Gąsiorowskiej i Przemysława Bluszcza w teatrpraga.pl.

„Diabelski młyn” kojarzy mi się z karuzelą z wesołego miasteczka – mówi Marek Pasieczny, reżyser sztuki. – Jest to miłe wspomnienie z dzieciństwa, ale w potocznym rozumieniu diabelski młyn to także „kocioł” i „chaos”.

Za wieloznacznym tytułem idzie nieprosta historia dwóch osób. ON – dystyngowany pan w średnim wieku, ONA – tajemnicza młoda kobieta. Nic o nich nie wiemy, zaczynamy więc od pierwszych minut spektaklu zadawać pytania. Kim są: oddzielnie, dla siebie, w jakim celu się spotkali? Śledzimy grę w „kto jest kim”, w udawanie i szczerość, i ta gra nas intryguje, wciąga.

Wielu mężczyzn i wiele kobiet zna tę historię: żona wyjechała na kilka dni więc ON pakuje się w „przygodę” i pokrętnie tłumaczy swoją niewierność; ONA odgrywa rozmaite role, udaje i nabiera. Po co?

Jednak „po coś”. Finał zaskakuje, wszystkie wątki uzyskują sens, a ICH historie urzeczywistniają się. Odkrywamy skomplikowaną przeszłość bohaterów, konsekwencje, które przychodzi im ponieść, wraz z nimi, doświadczamy swoistego katharsis. A mimo tego…

– Historię „Diabelskiego młyna” podamy w sposób prosty, zabawny i logicznie spójny, który sprawia, że mówiąc o rzeczach ważnych, tekst nie ma ciężaru moralitetu,a raczej lekkość farsy” – zapewnia Marek Pasieczny.

plakat_mlynweb

DIABELSKI MŁYN
ERIC ASSOUS

Przekład BARBARA GRZEGORZEWSKA
Reżyseria MAREK PASIECZNY
Scenografia i kostiumy AGATA UCHMAN
Muzyka ROBER ŁUCZAK
Światło DAMIAN PAWELLA
Fotografie JACEK KOŁODZIEJSKI

Obsada:
ROMA GĄSIOROWSKA – ŻURAWSKA ( Aktorka TR Warszawa )
PRZEMYSŁAW BLUSZCZ ( Aktor Teatru Ateneum )

13, 14 i 18 stycznia | „Diabelski młyn” – Eric Assous, teatrpraga.pl MCKiS

Teatr Praga, Diabelski młyn, fot. Jacek Kołodziejski, teatrpraga.pl MCKiS
Diabelski młyn – Eric Assous
Premiera: 18 października, piątek, godz. 20.00
Spektakle:13, 14 i 18 stycznia
Czas trwania spektaklu: 1h 20 min.
Mazowieckie Centrum Kultury i Sztuki, ul. Elektoralna 12

portret3web

portret2web

Wstęp biletowany:
premium: 60 zł
normalny: 50 zł
ulgowy: 30 zł

Bilety dostępne przez www.bilety24.pl, www.eBilet.pl, w Empikach i siedzibie MCKiS (pn.-pt. w godz. 10.00-19.00). Informacje: 22 586 42 59, 783- 708- 380

Podziel się wiadomością:

Polecamy również